Wystawa Ikon na szkle

Data rozpoczęcia: 12 grudnia 2023 godz. 08:01
Data zakończenia: 03 stycznia 2024 godz. 20:47
Miejscowość: Warszawa, Dewajtis 3, wejście A, Dobre Miejsce, Galeria Krużganek
Organizator: Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury,
Kontakt:
kultura@dobremiejsce.org
Udział: Bezpłatny

Zapraszamy Państwa na wystawę ikon - niezwykłych prac Barbary Banieckiej Dziadzio i Bogdana Dziadzio. Wielokrotnie prace były nagradzane zarówno w Polsce jak i za granicą. Droga krzyżowa wykonana przez Panią Barbarę ozdobiła prywatną kaplicę w apartamentach papieskich Jana Pawła II w Licheniu i kaplicę w domach zakonnych księży Marianów.

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Bilety: Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20:00
Data Ekspozycji: od 2023-12-18

Istnieje możliwość zakupienia poszczególnych prac.

Prezentowane prace są przykładem sztuki sakralnej, ludowej o regionalnym, góralskim, zakopiańskim charakterze.

BARBARA BANIECKA DZIADZIO – malarka kontynuuje rodzinne tradycje malarstwa na szkle, które przejęła od ojca Władysława Walczak-Banieckiego uznanego i wielokrotnie nagradzanego państwowymi nagrodami za osiągnięcia dla kultury polskiej. Jej pierwsze obrazy nawiązywały do stylu ojca, ale w krótkim czasie artystka znalazła swój sposób wypowiedzenia się na szklanej tafli. Barbara Baniecka Dziadzio uczestniczy w wielu konkursach i wystawach w kraju i za granicą, między innymi wielokrotnie w Francji, a także Hiszpanii, Finlandii, Austrii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, w Afryce Południowej, a także w Weilu miastach Polski. Jej prace znajdują się w wielu muzeach w Polsce i za granicą.

Artystka za całokształt pracy twórczej otrzymała nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego, a także medal zasłużona dla Miasta Zakopane. Otrzymała też wiele nagród uczestnicząc w konkursach. Prowadziła zajęcia z dziedziny malarstwa na szkle w Muzeum Narodowym w Krakowie, oraz w muzeum karkonoskim w Jeleniej Górze, oraz we własnej galerii. Tworzy także techniki hobbystyczne w wielu dziedzinach.

BOGDAN DZIADZIO – artysta – malarz i rzeźbiarz. Przez prawie 20 lat był pedagogiem w Zespole Szkół Specjalnych przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem. Rozpoczął twórczość od malowania Ikon. Prace malarskie i rzeźbiarskie Bogdana Dziadzio zdobią kilka kaplic i kościołów. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Wystawiał min. w USA, Finlandii, Austrii, Niemczech i Francji. Swój dorobek pokazywał na wielu krajowych wystawach. Jego rzeźby i malarstwo zdobią m.in. kościół w Gruz Machadoz w Brazylii i Galerie d’Halley w Vaudricourt we Francji czy Klasztor OO. Paulinów w Passau w Niemczech. Od 2005 roku Bogdan Dziadzio współpracuje z wydawnictwem medycznym rysując wiernie anatomiczne szczegóły ilustrujące książki, oraz pozycje multimedialne.

www.dobremiejsce.org