Partner idealny a rzeczywisty

Okazało się, że partnerzy życiowi są innego wzrostu, wagi i masy ciała niż byśmy sobie tego życzyli. (fot. pensiero / flickr.com)
PAP - Nauka w Polsce / slo

University of Sheffield informuje na swoich stronach internetowych o badaniu przeprowadzonym razem z University of Montpellier we Francji. Jego wyniki potwierdzają tezę, że nasi aktualni partnerzy życiowi różnią się z wyglądu od partnerów idealnych.

Badanie przeprowadzono na grupie ok. 116 heteroseksualnych par żyjących w Montpellier, na południu Francji. Użyto do niego oprogramowania komputerowego, dzięki któremu łatwo można było modyfikować wygląd i kształt ciała osoby prezentowanej na ekranie monitora. Wybrane i zmodyfikowane zdjęcia idealnych partnerów porównano z partnerami rzeczywistymi.

- To, co preferujemy u idealnego partnera i to, co mamy, różni się znacząco. Dzieje się tak dlatego, że ideały są zazwyczaj rzadkie lub niedostępne - stwierdza dr Alexandre Courtiol z University of Sheffield.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Partner idealny a rzeczywisty
Komentarze (5)
K
Krzysiek
14 stycznia 2016, 08:05
I co z tego wynika?
O
Odmieńcy
5 października 2010, 18:31
"Przejdziem Wisłę, przejdziem wartę..." Badanie dowodzi ,że mężczyźni mają bronić ciałem ,a kobiety wszędzie się wcisnąć ...a także,że realnie i rozsądnie wybieramy partnerów . Zachcianki to jedno a rzeczywistość -drugie. Jak wykazałyby inne badania -co ma wisieć ,nie utonie -w drugich związkach po rozwodach dzieje się podobnie,choć mialo być zupełnie inaczej. To tylko potwierdza regułę trafnego pierwszego wyboru. A teraz mijamy przednie straże.
5 października 2010, 17:51
Bo to, że w społecznościach bez zasad O jakich społecznościach bez zasad mówisz? O Polakach?
Jurek
5 października 2010, 14:14
Zastanawiam się kto finansuje takie bzdetne badania i komu tak naprawdę są potrzebne. Bo to, że w społecznościach bez zasad tak jest to nie trzeba odkrywać Ameryki. I zauważcie, że to co miałoby określać partnera idealnego ograniczało się tylko do cech zewnętrznych. Nie wiem po co nasz kochany Deon zamieszcza takie rewelacje.
A
Aura
5 października 2010, 13:55
Gdyby te badania przeprowadzono w Polsce, to wyniki byłyby zupełnie inne! ;)