Abdel Salam poruszony wkładem Papieża w krzewienie braterstwa
W Watykanie gościł Abdel Salam, sekretarz generalny Wysokiego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa, który zajmuje się wprowadzaniem w życie deklaracji z Abu Zabi. Podczas spotkania z Franciszkiem zdał mu relację z dotychczasowej działalności komitetu oraz zaprezentował inicjatywy na przyszłość. Przedstawił też Papieżowi swoją książkę, w której dokumentuje drogę chrześcijańsko-islamskiego braterstwa.
Dzieląc się wrażeniami z audiencji u Franciszka, Abdel Salam zwrócił uwagę na znaczenie papieskiej wizyty w Iraku, która stanowi jego zdaniem kolejny istotny etap w budowaniu światowego braterstwa.
„Papieska wizyta w Iraku była inspirującym wydarzeniem. Irak bardzo potrzebował tej wizyty, aby promować ludzkie braterstwo. Każdy, kto chce iść drogą braterstwa powinien wyciągnąć wnioski z tej podróży i uczyć się od Papieża. Musiał on stawić czołowa wielu wyzwaniom: pandemii Covid-19, problemom zdrowotnym, wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, cierpieniom, których wszyscy doświadczyli w tym kraju podczas wielu lat wojny i konfliktów.
A jednak pomimo wszystko ten wielki człowiek postanowił odbyć tę podróż, aby przekazać tam swoje przesłanie: jestem z wami, by okazać wam solidarność, by pomóc wam we wzajemnym pojednaniu, abyście mogli żyć w jedności i uleczyć wszelkie rany z przeszłości.
Znaczącym krokiem na drodze do braterstwa było też spotkanie Papieża z ajatollahem Al-Sistanim. Jako sekretarz generalny Wysokiego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa z bliska śledziłem tę podróż i czułem się głęboko wzruszony, widząc tego wielkiego człowieka, który pomimo swego wieku stawia czoła wszystkim tym wyzwaniom i podejmuje tę podróż, krok za krokiem, pomimo wszystkich problemów i trudności“ – powiedział Radiu Watykańskiemu Abdel Salam.
Skomentuj artykuł