Abp Gądecki apeluje, aby 14 maja był dniem modlitwy i postu w intencji powstrzymania epidemii
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do polskich biskupów o odpowiedź na apel papieża Franciszka i przyłączenie się 14 maja do modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii.
W informacji przekazanej PAP we wtorek przez biuro prasowe Episkopatu przypomniano słowa papieża Franciszka skierowane do wiernych 3 maja po Regina Coeli. "Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa".
Z inicjatywy Ojca Świętego, Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. "Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do polskich biskupów o przyłączenie się do modlitwy" - podano.
Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że "w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i Przewodniczącego Episkopatu Polski biskupi w naszej Ojczyźnie kierują do wiernych w swoich diecezjach apele i komunikaty w tej sprawie. Zachęcają, aby 14 maja był szczególnym dniem wołania całego świata o ustanie pandemii".
Pomysł międzyreligijnej modlitwy o ustanie pandemii pochodzi od Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, który reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w lutym 2019 roku w Abu Zabi. Inicjatywę wspólnego wołania do Boga o ustanie pandemii poparł Ojciec Święty Franciszek.
Papież o dniu modlitwy przypomniał również na Twitterze. W poniedziałkowym wpisie czytamy: "Pragnę wam przypomnieć, że 14 maja wyznawcy wszystkich religii są zaproszeni do duchowego zjednoczenia się w dniu modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia, aby prosić Boga o pomoc dla ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronowirusa".
Skomentuj artykuł