Abp Ryś na pogrzebie mamy: była nam oddana całkowicie

Abp Ryś na pogrzebie mamy: była nam oddana całkowicie
fot. ks. Paweł Kłys
5 miesięcy temu

"Zawsze myślała o sobie przede wszystkim jako o matce" - powiedział metropolita łódzki w czasie homilii wygłoszonej na pogrzebie mamy.

Arcybiskup Grzegorz Ryś w czasie pogrzebu mamy - śp. Marii Ryś - wspominał jak wyglądało jego dzieciństwo i czego nauczył się od rodziców. Arcybiskup przypomniał, że w rodzinnym domu było skromnie, jednak mimo to rodzice starali się za wszelką cenę polepszyć życie swoich dzieci i ciężko pracowali.

- Pamiętam takie dobry, kiedy mama spędzała je całe w aptece - powiedział abp Ryś w czasie homilii. - W naszym domu było tak - nigdy nie było za dużo, ale nigdy nie było o to żadnego żalu - wspominał arcybiskup.

"Moja mama żyła w innym świecie"

Arcybiskup przyznał, że w domu oboje rodzice uczyli swoje dzieci bardziej dawania niż brania, jeśli coś zbywało, to nie wyrzucało się tego na śmieci, ale przekazywało tym, którzy mogli tego potrzebować - Jeżeli główną cecha świata jest konsumpcja, to moja mama żyła w innym świecie - podkreślał abp Ryś.


Jak wspomina arcybiskup, szczególną lekcję wiary od rodziców otrzymał dwa lata temu. Ci postanowili wspólnie się pomodlić Koronką do Bożego Miłosierdzia i zaprosili syna do przyłączenia się. - Wszedłem do pokoju i siadłem na fotelu. A mama i tata uklęknęli. Dla mamy uklękanie było bólem, fizycznym, strasznym. Poczułem się przy nich mały w tym momencie - wspominał metropolita.

Całości homilii abp Rysia możesz wysłuchać poniżej:

Mama abp. Rysia odeszła 12 czerwca w w Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Uwaga! Książkę wysyłamy po 16 września!

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś na pogrzebie mamy: była nam oddana całkowicie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.