Australia: Kościół przeciwny redefinicji małżeństwa

Australia: Kościół przeciwny redefinicji małżeństwa
(fot. Leland Francisco / CC BY 2.0 / flickr.com)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie mg

- Wszelkie próby wymuszania na katolikach akceptacji dekonstrukcji małżeństwa są niedopuszczalne. Dyskusja wokół tzw. «homogenizacji równości» spycha na margines pytanie o to, czym jest małżeństwo - powiedział arcybiskup Sydney Anthony Fisher.

Okazją dla podkreślenia roli małżeństwa i zaznaczenia raz jeszcze stanowiska Kościoła w tej sprawie stała się doroczna Msza w katedrze dla małżonków pragnących odnowić przyrzeczenia ślubne.

W homilii metropolita Sydney odniósł się do niedawnego, szeroko dyskutowanego w Australii projektu ustawy, która zmieniałaby definicję małżeństwa. Określenie "związek kobiety i mężczyzny" miałby zostać zastąpiony zwrotem "związek dwóch osób", co stanowiłoby otwarcie drogi dla legalizacji tzw. "małżeństw homoseksualnych".

- Małżeństwo rozumiane tradycyjnie to więź fizyczna, psychiczna i duchowa między mężczyzną a kobietą. Dzięki tej więzi stają się oni jednym ciałem i tworzą rodzinę. Małżonkowie nie obiecują sobie stać się dla siebie partnerami, ale mężem i żoną - mówił abp Fisher. - Niestety, dziś tak rozumiane małżeństwo jest "znakiem sprzeciwu", czymś, co niektórzy chcą zmarginalizować. Nie możemy się temu poddawać, bo w wizji chrześcijańskiej ta komplementarność między mężczyzną i kobietą jest niezbędna do założenia rodziny, podstawowej komórki Kościoła i społeczeństwa - podkreślił metropolita Sydney.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Australia: Kościół przeciwny redefinicji małżeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.