Gender - postęp czy śmiertelne zagrożenie?

KAI / drr

"Gender - postęp czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości?" - to temat konferencji naukowej, która z okazji 45. rocznicy encykliki Pawła VI "Humanae vitae" i 30. rocznicy Karty Praw Rodziny odbyła się 14 grudnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Konferencja rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył ks. Dariusz Nowak, dyrektor Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

W homilii podkreślił, że "ideologia gender podważa się zasadę bytu podstawowej dla społeczeństwa wspólnoty życia i miłości jaką jest rodzina". - Afirmacja genderyzmu każe uznać mężczyznę za kobietę, i odwrotnie, tylko na podstawie kaprysu czy stanu umysłowego takiej osoby. A reszcie społeczeństwa narzuci się wiarę w odgrywane przez nich role i uznanie za prawdziwe wszelkie ich aspekty - mówił ks. Nowak. Jak dodał, "najważniejsze aspekty genderyzmu nie mogą się przecież zmaterializować: przebrany za kobietę mężczyzna nigdy nie urodzi dziecka, a ta zdolność jest najistotniejszym atrybutem kobiety".

DEON.PL POLECA

"Przypomina to dziecięcą zabawę w ciastka lepione z piasku i jedzone na niby. Owo na niby genderyści traktują śmiertelnie na serio, ze wszystkimi tego konsekwencjami, także prawnymi - powiedział ks. Dariusz Nowak.

Podczas konferencji mgr Mirosław Strumiński z wydawnictwa "Rubikon" przedstawił prezentację multimedialną pt. "Stop seksualizacji naszych dzieci". - Seksualizacja jest zagrożeniem dla dzieci. Młodzi ludzie w jej wyniku nie są zdolni tak naprawdę do budowania więzi wzajemnych - mówił.

"Problemem jest niestety obojętność społeczeństwa. Duża jego część żyje w matriksie stworzonym przez media" - stwierdził Strumiński.

O zadaniu świeckich w dziedzinie obrony życia w świetle "Humanae vitae" i innych dokumentów Kościoła mówił dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. - Ideologia gender to jedna wielka niedorzeczność, w całości sprzeczna z naturą człowieka - wyjaśniał.

Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka podkreślił, że "w mediach w Polsce istnieje karykatura debaty społecznej nt. ludzkiego życia" i dodał, że "ideologia gender nie ma nic wspólnego z nauką".

Prelegent przypomniał też, że tak naprawdę "Kościół w Polsce od ponad tysiąca lat prowadzi właściwą edukację seksualną wychowując do życia w rodzinie, do czystości przedmałżeńskiej i bez antykoncepcji" i zaapelował "o podjęcie najważniejszego przesłania pontyfikatu bł. Jana Pawła II, które wypowiedział 7 czerwca 1979 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej, jakim było wezwanie do modlitwy".

Następnie ks. prof. dr hab. Dariusz Oko z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie zaprezentował temat: "Gender - od tolerancji do totalitaryzmu". Prelegent podkreślił, że "gender tak naprawdę to jest ideologia". - To nie jest ani filozofia ani nauka. Przy gender tak naprawdę chodzi o realizację pewnego projektu społecznego - mówił ks. Oko i dodał, że "genderyzm to tak naprawdę walka z kobiecością".

Prelegent przypomniał również, że "najlepsza sytuacja kobiet jest w krajach kultury chrześcijańskiej". - Stąd taki atak ideologii gender na chrześcijaństwo i na Kościół - zaznaczył prelegent.

Ks. Oko przypomniał, że "genderyzm to pewna namiastka po marksizmie". - Pod atrakcyjnym opakowaniem równości, tolerancji i kultury kryje się rewolucja seksualna - kontynuował ks. Oko. "Podstawami genderyzmu są: ateistyczny feminizm i homoideologia. Genderyzm wypływa z ateizmu Sartre’a, neomarksizmu i Szkoły Frankfurckiej" - przypomniał znany filozof i teolog.

Jak stwierdził, "gender zaprzecza nauce, jest wrogiem nauki" i dodał, że "przez łamanie podstawowych praw ludzkich, praw rodziców nosi znamiona totalitaryzmu". - Program seksualizacji dzieci prowadzi do destrukcji człowieczeństwa - podkreślił ks. Oko.

Podczas konferencji odczytany został również referat nt. "Budowanie «cywilizacji życia» w odpowiedzi na gender - «cywilizację śmierci»", przygotowany przez prof. dr hab. Marię Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownika Katedry Psychologii Rodziny na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.

Patronat honorowy nad konferencją objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Jej organizatorami konferencji byli: Referat Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, przy współudziale Wyższego Seminarium Duchownego, Wyższego Instytutu Teologicznego, Studium Życia Rodzinnego i Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gender - postęp czy śmiertelne zagrożenie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.