Jasna Góra: spotkanie Ruchu "Światło-Życie"
36. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu „Światło-Życie” trwa na Jasnej Górze. Spotkanie odbywa się przed 90. rocznicą urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy, przypadającą 24 marca.
Trzydniowy zjazd jest okazją do refleksji nad oczekiwaniami Kościoła w Polsce wobec Ruchu i stanowi przygotowanie do podjęcia nowych wyzwań w kontekście rozwoju wspólnoty w świecie.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że Kościół nade wszystko oczekuje od Ruchu Światło-Życie wierności charyzmatowi, dla którego został powołany: „Chodzi o ożywienie wiary, jedność z Kościołem, o owoce tej wiary, żeby to była ewangelizacja, apostolstwo, kultura człowieka wierzącego, zaangażowanie także w różne problemy tego świata” – powiedział abp Józef Michalik.
Ruch „Światło-Życie” obecny jest dziś w prawie 30 krajach świata, nie tylko w Europie, ale także w obu Amerykach, Afryce i Azji. „Dotarł nawet do Chin i Pakistanu – powiedział Jankowiak, rzecznik prasowy wspólnoty. – Dosłownie w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy informacje z Pakistanu, z tego Pakistanu, gdzie być chrześcijaninem jest tak trudno. Trwa przekład materiałów oazowych na język urdu” – dodał Krzysztof Jankowiak.
W Polsce w oazową posługę zaangażowanych jest ok. 90. tys. osób. Podczas Kongregacji odpowiedzialni za ruch zapoznają się z najnowszym dokumentem „Diakonia miejscem formacji i posługi w Ruchu Światło-Życie i poprzez Ruch Światło-Życie”. Poznają także nowe diakonie specjalistyczne, czyli małe wspólnoty realizujące konkretną posługę, np. ewangelizację rodzin.
Skomentuj artykuł