Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu: Informacje o braku tematyki związanej z płciowością w szkołach są nieprawdziwe

KAI / pp

„Powielane informacje, medialne doniesienia i sugestie polityków, jakoby w polskich szkołach nie była podejmowana tematyka związana z płciowością są nieprawdziwe” – czytamy w stanowisku Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski z 29 października 2019 roku, odnośnie do edukacji seksualnej w szkołach.

Komisja Episkopatu stwierdza: „Wobec nasilających się nacisków ze strony liberalnych środowisk, domagających się wprowadzenia do polskich szkół permisywnej edukacji seksualnej przypominamy, że w Polsce już w 1998 r. został wypracowany i od lat funkcjonuje program wychowania seksualnego”.

Komisja podkreśla, że od przeszło 20 lat są prowadzone zajęcia z przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. Program zajęć został opracowany przez znanych naukowców i zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia te, seksualność człowieka ujmują integralnie, nie tylko w aspekcie biologicznym, ale również psychicznym, społecznym, duchowym i etycznym.

DEON.PL POLECA

Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski zaznacza też, że: „Treści programowe (realizowane od IV klasy szkoły podstawowej do III klasy liceum) są stopniowo poszerzane i dostosowywane do rozwoju psychoseksualnego uczniów. Programy i podręczniki do zajęć „Wychowanie do życia w rodzinie” stanowią istotną pomoc w realizacji pracy wychowawczej i profilaktycznej szkoły”.

Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski stwierdza, że konieczne jest właściwy przekaz dotyczący przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. W dokumencie czytamy: „Deprecjacja tego przedmiotu i medialne ośmieszanie wydają się mieć jeden cel: zepchnąć go margines, wprowadzić w to miejsce demoralizującą edukację seksualną”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu: Informacje o braku tematyki związanej z płciowością w szkołach są nieprawdziwe
Komentarze (1)
DP
~Dariusz Pietrek
29 października 2019, 22:12
Nie ma takiej tematyki. Pracuje w szkołach i wiem. To jest tworzenie nowej rzeczywistości