Łagiewniki: odbyły się rekolekcje w języku migowym

(fot. shutterstock.com)
KAI / mc

Od piątku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwają wielkopostne rekolekcje o miłosierdziu w języku migowym dla osób głuchych i głuchoniemych. W wydarzeniu uczestniczy kilkadziesiąt osób z całej Polski, m.in. Warszawy, Katowic, Wrocławia i Tarnowa.

"Chcieliśmy, aby osoby niesłyszące były ogarnięte pomocą miłości miłosiernej podczas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. By poświęcić im czas na ukazanie, czym jest miłosierdzie Boże i jakie ma znaczenie dla człowieka" - powiedział KAI o celu wydarzenia ks. Damian Migacz, duszpasterz niesłyszących w Tarnowie.
Rekolekcje przebiegają pod hasłem "Miłosierdzie - zadanie i oczekiwanie". W głoszonych naukach uczestnicy zapoznają się z historią objawień o miłosierdziu zawartych w Piśmie św., ale także historią św. s. Faustyny i objaśnieniem treści jej dzienniczka. Poza modlitwą i konferencjami przybyli poznają sanktuarium oraz Kraków. Uczestnicy obejrzeli już także film "Św. s. Faustyna" ze specjalnym tłumaczenie migowym.
Jak zaznaczył ks. Migacz, takie rekolekcje stanowią niezwykłą pomoc dla tego specyficznego środowiska wiernych, których ograniczona percepcja poznawcza sprawia, że wiedzą mniej w zakresie tematyki kościelnej.
"Ten czas jest swego rodzaju kumulacją odkrywania wiedzy na temat Boga oraz doświadczania Jego miłosierdzia poprzez spowiedź czy modlitwę. Ważny jest także wymiar integracji różnych środowisk z całej Polski - odkrywania świadectwa wiary innych głuchych chrześcijan" - ocenił duchowny.
Łagiewnickie rekolekcje dla osób niesłyszących zakończą się w niedzielę. Organizatorem wydarzenia jest duszpasterstwo osób niesłyszących z diecezji tarnowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łagiewniki: odbyły się rekolekcje w języku migowym
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.