"L'OR" przypomina o heroizmie kobiet

(fot. flickr.com/ by cliff1066™)
KAI/ ad

Na codzienny heroizm kobiet zwraca w comiesięcznym dodatku "Kobiety, Kościół, świat" "L'Osservatore Romano". Redakcja edycji polskiej watykańskiego dziennika opublikowała na swych stronach osservatoreromano.va artykuł wstępny do lipcowego wydania pióra Ritanny Armeni. Ukaże się on wraz z dziennikiem z datą 1-2 lipca br.

Codzienny heroizm jest cnotą prawie wyłącznie kobiecą i jest też cechą, którą bardzo bogato obdarzone są siostry zakonne. Przeczytajcie wywiad z s. Alessandrą, która kieruje włoskim szpitalem w Karaku, sto sześćdziesiąt kilometrów od Ammanu, w najuboższej części kraju.

Szpital, który jest tam od siedemdziesięciu lat dzięki zaangażowaniu zgromadzenia kombonianów, w którym leczeni są chorzy, ale robi się tam też więcej: broni się kobiet, których pozycja jest szczególnie słaba w archaicznej kulturze beduińskiej, rozwija się dialog z muzułmanami, daje się świadectwo w codziennej relacji z drugim człowiekiem. Często zadawałyśmy sobie pytanie, w trakcie naszej pracy, jak dotrzeć do tych bohaterek codziennego heroizmu, do tych kobiet, których jedynym celem jest dawanie i składanie świadectwa.

S. Alessandra Fumagalli jest niewątpliwie jedną z nich. Wiemy, że jest ich więcej w dalekich krajach, w szpitalach, w szkołach, wśród osób starszych, wśród kobiet maltretowanych, gdzie praca jest ciężka, a ich wiara nie jest łatwo akceptowana. Chciałybyśmy usłyszeć wiele innych głosów, bo jesteśmy pewne, że wiele mogą się od nich nauczyć wierzący i niewierzący.

Dziś panuje wielka nadzieja, że Papież Franciszek będzie potrafił uznać ich wysiłek i dar bardziej niż Kościół w przeszłości. On, który przybył z kraju "na końcu świata" może bardziej niż inni zrozumieć tych, którzy pozostali na pograniczach tego świata, by czynić z siebie dar. Są to przede wszystkim kobiety, niestrudzone pracownice, świetne organizatorki, misjonarki wytrzymałe w obliczu trudności, świadkowie wiary i uczestniczki dialogu.

To one dają na co dzień świadectwo, często niezauważane, Boga, "który kocha jak matka", o którym Papież Franciszek mówił podczas spotkania na modlitwie "Anioł Pański" 11 czerwca br. Są one matkami nie tylko tych, którzy przeżywają trudności, są chorzy i cierpią, ale i tych którzy są «inni» od nich. Nieskończoność miłości jest ich świadectwem wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"L'OR" przypomina o heroizmie kobiet
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.