Media: Prokuratura chce pozbawić ks. Michała Olszewskiego prawa do obrony

Ks. Michał Olszewski (Fot. sercanie.pl)
TV Trwam/dm

Prokuratura Adama Bodnara chce pozbawić księdza Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek prawa obrony. Do mecenasa Krzysztofa Wąsowskiego wysłała pismo, w którym wskazuje go jako świadka w sprawie i przestrzega przed kontaktem z klientami - informuje TV Trwam.

– To jest o prostu skandal nad skandale – tak mecenas Krzysztof Wąsowski ocenia pismo prokuratury, które wskazuje, że nie może on kontaktować się z księdzem Michałem Olszewskim i jedną z urzędniczek – panią Urszulą – bo „jednocześnie jest świadkiem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości”.

Odbieram to pismo jako zawoalowaną groźbę przeciwko moim klientom, żeby ich przestraszyć, że nie mogą się kontaktować z obrońcą, ponieważ inaczej mogą być aresztowani – powiedział pełnomocnik ks. Michała Olszewskiego i p. Urszuli Dubejko.

DEON.PL POLECA

Mecenas Krzysztof Wąsowski zaznacza, że prokuratura Adama Bodnara na siłę próbuje zrobić z niego świadka.

Prezes Naczelnej Izby Adwokackiej zwrócił się do prokuratora generalnego Adama Bodnara o wyjaśnienie sprawy. Dotyczy ona nie tylko księdza Michała Olszewskiego i mecenasa Wąsowskiego, ale także dwóch urzędniczek i członków ich rodzin, którzy również są świadkami w sprawie.

– To dalszy etap znęcania się przez prawo nad księdzem Michałem i urzędniczkami, żeby utrudniać im kontakt z rodziną (…). To preteksty do stosowania aresztu – podkreślił mecenas Michał Skwarzyński.

Zakaz kontaktowania się podejrzanych ze świadkami to jeden z sądowych warunków zwolnienia z aresztu. Obrona księdza Michała Olszewskiego i dwóch urzędniczek zawnioskowała do sądu o wyłączenie tego wymogu.

TV Trwam/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Media: Prokuratura chce pozbawić ks. Michała Olszewskiego prawa do obrony
Komentarze (5)
PN
~P N
7 listopada 2024, 07:51
(C.d.) Chyba zresztą nie powinno działać wstecz, więc jeśli ten mecenas rozpoczął już sprawę (przed postulowaną tu ;-) ) reformą, na świadka wzywany być nie powinien. Zakaz kontaktu adwokata z dotychczasowym klientem, gdyż adwokat - na wezwanie sądu - świadczyć ma od tego momentu w sprawie klienta... To jeszcze kolejny kroczek w ramach tej ewentualnej reformy, nawet, jeśli klient jest kompletnie uczciwy, traci kontakt z osobą, która zna, prowadzi jego sprawę. Postrzegam to jako przemocowe, skandaliczne; niedopuszczalne..?
PN
~P N
7 listopada 2024, 07:49
Adwokat świadkiem w sprawie swojego klienta? Tego nie grali chyba jeszcze..? Może jakieś stałe rozwiązanie z tego zrobimy ;-), ale to by wymagało przebudowy systemu sprawiedliwości. Koniec z zatajaniem prawdy przez adwokatów..! Adwokat, który - na wezwanie sądu - nie ujawni ewentualnej prawdy niekorzystnej dla klienta podlegałby odpowiedzialności karnej. Zawsze mnie dziwiło, czemu w sądzie adwokat oraz jego klient we własnej sprawie mogą bezkarnie kłamać i "naginać fakty". Jednak najpierw - oficjalnie zreformujmy system, potem stosujmy zreformowane prawo.
MN
Mariusz Nowak
6 listopada 2024, 21:40
Bodnar pójdzie siedzieć!
TT
~Ten Tego
6 listopada 2024, 18:54
Demokracja walcząca komunistycznymi metodami. Rudy lubi esbeków i przywrócił im tłuste emerytury.
MN
Mariusz Nowak
9 listopada 2024, 16:59
Widać (po minusach), że potomków esbeków o ubeków wielu jest na deonie...