Co Kościół ma dla singli? Oto pierwsza ogólnopolska pielgrzymka dla nich

Co Kościół ma dla singli? Oto pierwsza ogólnopolska pielgrzymka dla nich
(fot. hannah busing / unsplash)
materiały prasowe / pch

Przewidziano sporo czasu na wzajemne poznanie się i integrację. A wszystko zakończy wieczorna Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem biskupa kaliskiego.

Pomysł zorganizowania ogólnopolskiej pielgrzymki singli zrodził się po 3 latach comiesięcznych spotkań odbywających się w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. To u pallotynów, gdzie grupa singlowa rozwija się bardzo prężnie, pojawiła się chęć wyjazdu do św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Marii Panny.

DEON.PL POLECA
"Skoro św. Józef jest uznawany za patrona małżeństw i osób poszukujących, to po co szukać innego miejsca na zorganizowanie ogólnopolskiej Pielgrzymki?" - pytają retorycznie organizatorzy. I chociaż Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie w każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywają się spotkania singlowe, znajduje się ok. kilometra od Jasnej Góry, to jednak zdecydowano się zorganizować ogólnopolskie spotkanie nie w Częstochowie, ale zupełnie gdzie indziej.

"To miejsce wskazał nam niejako sam Papież. Skoro jego decyzją w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego, stąd decyzja, by pielgrzymować właśnie tam" - wyjaśniają pomysłodawcy.

W program całodniowego spotkania wpisana jest m.in. konferencja Moniki i Marcina Gomułków i ks. Andrzeja Partiki SAC. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło:"On, ona i miłość". Odbędzie się w sobotę, 20 października. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu są wszystkie osoby stanu wolnego rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego (panny, kawalerowie, wdowy, wdowcy, osoby z sądowym orzeczeniem nieważności małżeństwa).

Co Kościół ma dla singli? Oto pierwsza ogólnopolska pielgrzymka dla nich - zdjęcie w treści artykułu

Oprócz ogólnopolskiej pielgrzymki do Kalisza w planach organizatorów pojawił się pomysł, by miejsca, gdzie organizowane są Msze św. dla singli nawiązały wzajemną współpracę i tworzyły okazje nie tylko do spotkań lokalnych, ale także tych ogólnopolskich. Okazją do tego ma być kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka Singli, tym razem na Jasna Górę, która odbędzie się w przyszłym roku, w sobotę, 16 marca 2019 r.

Wszystkich zainteresowanych którąkolwiek z inicjatyw organizatorzy zapraszają do kontaktu na adres mailowy single@dolina-milosierdzia.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co Kościół ma dla singli? Oto pierwsza ogólnopolska pielgrzymka dla nich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.