Marsz dla Życia 2014 "Zrób krok!"

Marsz dla Życia 2014 "Zrób krok!"
marszdlazycia.pl

11 maja br. ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia pod hasłem: "Zrób krok!". Na temat idei Marszu, akcji towarzyszących i szacunku dla ludzkiego życia mówili prelegenci konferencji prasowej wydarzenia, która odbyła się dziś w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Marsz dla Życia jest od wielu lat inicjatywą ludzi, dla których istotną kwestią jest obrona życia oraz przyszłość Ojczyzny - powiedziała Natalia Kaczmarek, koordynator tegorocznego Marszu. W ten sposób realizują wezwanie św. Jana Pawła II: Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do narodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji.

DEON.PL POLECAWydarzenie rozpocznie się festynem rodzinnym w niedzielę, 11 maja o godz. 13:30 na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pół godziny później, o 14:00 odbędzie się koncert Magdy Anioł. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, pokaz szczudlarzy, zabawy z chustą klanzy i inne. O godz. 15:30 zgromadzeni wyruszą w stronę Katedry Poznańskiej, w której o godz. 17:00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji życia. Trasa Marszu będzie przebiegać ulicami: Aleja Niepodległości, Solna, Małe Garbary oraz Estkowskiego.

- Z jednej strony wiele osób zawodowo zajmuje się troską o istnienie i właściwą jakość życia. Są wśród nich lekarze, strażacy, policjanci. Z drugiej strony natomiast zadanie to jest powierzone każdemu z nas - mówiła na konferencji prasowej inicjatywy Laura Grześkowiak, specjalista chorób wewnętrznych i konsultant medyczny Naprotechnlogii. Do udziału w Marszu i stawiania kroków w stronę Życia zachęcała też Natalia Kaczmarek - Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Wierzymy, że małe gesty, które pozornie nic nie znaczą, mają w sobie siłę zmiany. Moc ta ma źródło w jedności - z kierunku, w którym wszyscy stawiamy ten pierwszy krok.

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich. O jej uniwersalizmie wspominał ks. Adam Pawłowski, prowadzący Marsz  - Marsz dla Życia jest inicjatywą ponadwyznaniową, skierowaną do wszystkich, dla których życie jest wartością nadrzędną, o którą warto walczyć i zabiegać. Podkreślał również, że to marsz radości - Tak, jak zaprasza nas papież Franciszek, chcemy wyjść na ulice z uśmiechem, ze śpiewem, otworzyć się na świat. Chcemy też zrobić raban w Poznaniu, do czego zachęca papież.

W przeddzień Marszu dla Życiu, w sobotę 10 maja o godz. 19:30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się czuwanie w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich matek, które poprzedzi Msza św. Szczególne zaproszenie jest kierowane do kobiet w ciąży, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Czuwaniem zakończy się też Nowenna za Życie, która od 2 maja podejmowana jest na terenie archidiecezji poznańskiej.

Przygotowaniem do Marszu dla Życia jest trwająca od 25 marca br. akcja "Pieluszka dla Maluszka". Zbiórka pieluch ma na celu wsparcie samotnych matek oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Finał akcji 11 maja na pl. A. Mickiewicza, dary zostaną natomiast przekazane potrzebującym w Dzień Matki, 26 maja.

- Chcemy docenić odwagę kobiet, które mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej decydują się na macierzyństwo. Jest to też znak, że Kościół nie pozostawia ich samych i otacza je opieką - wyjaśniała na konferencji prasowej Martyna Michor, członek zespołu organizacyjnego akcji.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz drugi podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Fundacja Głos dla Życia.

Inicjatywa odbędzie się pod patronatem honorowym J.E. ks. abp. Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marsz dla Życia 2014 "Zrób krok!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.