Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne: Wolność wewnętrzna wżyciu duchowym

Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne: Wolność wewnętrzna wżyciu duchowym
Fot. Informacja prasowa
1 rok temu

Wolność wewnętrzna jest podstawowym wymogiem pracy nad sobą, nawiązywania relacji, przyjmowania i przekazywana miłości. Jak uzyskać i chronić wolność wewnętrzną? Co jej sprzyja? Co jej zagraża?

Termin: 6-8 marca 2020

Prowadzenie: o. Józef Augustyn SJ, Piotr Słabek  

Miejsce: Lubogoszcz

Jezus przyniósł wolność wewnętrzną, osobistą dla każdego, kto pragnie być Jego uczniem. Aby być wolnym, trzeba najpierw zobaczyć swoje zniewolenia.

Głównym zniewoleniem jest głęboko zakorzeniony nawyk myślenia o sobie. Doznane krzywda, popełnione błędy, złe decyzje, rozczarowania wzmagają nieustanne zajmowanie się sobą. Niezdrowe, zniewolone myślenie jest przyczyną wielu cierpień.

Nawet jedno zniewolenie, nieuporządkowanie przenika do wnętrza człowieka. Różne formy zniewoleń pozostawiają swoje ślady w naszych emocjach, myślach, pragnieniach, reakcjach, zachowaniach. Zniewolenie może być formą zakłamania i naiwności. Wszystkie zniewolenia wynikają z braku doświadczenia miłości.

Gdy ludzie są wolni, wspólnoty są wolne i dojrzałe

Wspólnota rodzinna, zakonna, przedsiębiorstwo, firma w której jest wiele osób niepanujących nad swoimi uczuciami, jest zawsze pełna gniewu, złości, zawiści, zazdrości.

Zdobywanie wolności każdy człowiek winien zaczynać najpierw od siebie.

Jak być wolnym wobec siebie i wobec innych. Co jest znakiem wolności?

Sesja łączy milczenie, post, modlitwę, aktywność fizyczną z przekazem treści duchowych, trafiających w sam środek serca. Jest powrotem do doświadczeń Ojców Pustyni i rozpoczęciem procesu głębokiej integracji wewnętrznej w wymiarze duchowym, psychicznym i fizycznym.

Kontakt zapisy: www.ziarnaprawdy.pl; sesjefundacja@op.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne: Wolność wewnętrzna wżyciu duchowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.