Odważni świadkowie Słowa Bożego
Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański"
po włosku:
Jako że zbliżamy się do zakończenia tej Eucharystii modlitwą «Anioł Pański», pragnę skierować słowa pozdrowienia do pielgrzymów, którzy licznie przybyli z różnych krajów, aby złożyć hołd nowym świętym.
po angielsku:
Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów angielskojęzycznych, a w szczególności oficjalną delegację z Indii oraz wszystkich, którzy tu przybyli, aby uczestniczyć w uroczystości kanonizacji św. Alfonsy od Niepokalanego Poczęcia. Heroiczne cnoty cierpliwości, męstwa i wytrwałości, jakimi się wykazała w sytuacji wielkiego cierpienia, przypominają nam o tym, że Bóg zawsze daje siłę potrzebną do stawienia czoła wszelkim próbom. Podczas gdy wierni chrześcijanie w Indiach dziękują Bogu za pierwszą córkę ich narodu, która zostaje przedstawiona do publicznej czci, pragnę ich zapewnić o moich modlitwach w tej trudnej chwili. Powierzając opiece Boga Wszechmogącego wszystkich, którzy działają na rzecz pokoju i pojednania, wzywam tych, którzy używają przemocy, by więcej tego nie robili, lecz razem ze swoimi braćmi i siostrami współpracowali w budowaniu cywilizacji miłości. Niech Bóg błogosławi was wszystkich!
po niemiecku:
Z radością witam wszystkich wiernych niemieckojęzycznych; w szczególności pozdrawiam oficjalną delegację oraz licznych pielgrzymów ze Szwajcarii, jak również siostry franciszkanki misjonarki Maryi Wspomożycielki. Św. Maria Bernarda całkowicie zawierzyła swoje życie Panu, stając się tym samym narzędziem Bożej miłości, którą głosiła aż po krańce ziemi. Zechciejmy i my za jej przykładem starać się nieść ludziom Boga miłości i nadziei. Niech Pan obdarzy was pełnią swej łaski.
po hiszpańsku:
Serdeczne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów, którzy przybyli do Rzymu, by uczestniczyć w radosnej uroczystości ogłoszenia nowych świętych. W szczególności pozdrawiam towarzyszących im arcybiskupów i biskupów, siostry franciszkanki misjonarki Maryi Wspomożycielki, jak również delegacje i innych przedstawicieli władz Kolumbii i Ekwadoru, którzy tu przybyli, aby reprezentować te ziemie, wydające tak obfite owoce świętości. Niech nowe święte orędują za wszystkimi swymi rodakami żyjącymi w dzisiejszych czasach, ażeby naśladując ich konsekwencję w wierze i miłość do braci, nieustannie dawali świadectwo o miłości Chrystusa do wszystkich ludzi, umacniając i odnawiając chrześcijańskie korzenie swoich narodów, i kształtowali bardziej sprawiedliwe i solidarne społeczeństwo, inspirując się oświecającymi wartościami Ewangelii. Bardzo dziękuję.
po francusku:
Witam was serdecznie, drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni. Dziś jesteśmy wezwani do tego, by odpowiedzieć na głos Pana, iść za przykładem kanonizowanych przed chwilą świętych i być odważnymi świadkami Słowa Bożego na rozstajach dróg, aby zapraszać na ewangeliczną ucztę weselną wszystkich, których spotykamy. Niech nasza modlitwa towarzyszy Zgromadzeniu Ogólnemu Synodu Biskupów w czasie jego obrad! Z apostolskim błogosławieństwem.
po polsku:
Wśród uczestników tej uroczystej kanonizacji pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dzisiaj w waszej ojczyźnie jest obchodzony dzień poświęcony pamięci mojego umiłowanego poprzednika Jana Pawła II. Błogosławię wszelkie inicjatywy, które upamiętniają jego osobę. Was wszystkich serdecznie polecam Bogu w modlitwie.
po włosku:
Na koniec serdecznie pozdrawiam pielgrzymów włoskojęzycznych, a zwłaszcza duchowych synów św. Kajetana Errica i wiernych z Neapolu i z Kampanii. Drodzy przyjaciele, w życiu świętych i w ich dziełach zawsze widoczna jest wyraźnie duchowa obecność Maryi Dziewicy. Jest październik, więc pragnę zwrócić uwagę na ich umiłowanie modlitwy różańcowej, która pozwala jednoczyć się na co dzień z Jezusem, jest źródłem natchnienia i otuchy, narzędziem wstawiennictwa w potrzebach Kościoła, zgodnie z intencjami Papieża. W związku z tym zachęcam was, abyście się modlili o pojednanie i pokój tam, gdzie sytuacja budzi niepokój i powoduje wielkie cierpienie. Mam na myśli ludność Północnego Kiwu w Demokratycznej Republice Konga, a także akty przemocy wymierzone przeciwko chrześcijanom w Iraku i w Indiach, których codziennie wspominam przed Panem. Prośmy Maryję, Królową Świętych, również o opiekę nad pracami Synodu Biskupów, obradującego w tych dniach w Watykanie.
Benedykt XVI
Skomentuj artykuł