Papieska Akademia Nauk Społecznych zajmie się zjawiskiem nowego nacjonalizmu. Z uczestnikami konferencji spotka się papież

(fot. Irena Carpaccio / Unsplash)
KAI / pch

Na swej sesji plenarnej w dniach 1-3 maja Papieska Akademia Nauk Społecznych zajmie się zjawiskiem nowego nacjonalizmu. 2 maja uczestników spotkania przyjmie na audiencji papież Franciszek.

Punktem wyjścia dla dyskusji w Watykanie jest stwierdzenie, że "dziś na świecie trzeba stawić czoła wzrastającemu zagrożeniu ze strony odradzającego się nacjonalizmu, którego wyłączająca ideologia nieuchronnie prowadzi do nieustannych konfliktów". Tymczasem, w przekonaniu organizatorów, "sama historia ludzkości uczy nas, że kiedy narody łączą swoje możliwości, mogą ze sobą współistnieć, współpracować, a nawet razem rozkwitać".
Akademia, która grupuje uczonych z całego świata, podejmuje refleksję nad głównymi problemami współczesności: migracji, ochrony środowiska, szerzenia się zorganizowanej przestępczości na szczeblu światowym, globalizacji itd.
Nowy prezes Akademii (od marca br.), włoski ekonomista prof. Stefano Zamagni z Uniwersytetu Bolońskiego zajmuje się na co dzień relacją między gospodarką i etyką.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieska Akademia Nauk Społecznych zajmie się zjawiskiem nowego nacjonalizmu. Z uczestnikami konferencji spotka się papież
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.