Papież przyjął na audiencji szefa Apple’a
Papież Franciszek przyjął na audiencji 22 stycznia Timothy Cooka, przewodniczącego zarządu amerykańskiego koncernu komputerowego Apple. O szczegółach spotkania w Watykanie nie poinformowano.
55-letni manager z USA objął kierownictwo przedsiębiorstwa w 2011 roku jako następca założyciela firmy, Steve'a Jobsa. Apple uważany jest za najdroższy koncern świata. Jak twierdzą jego właściciele, w 2015 roku zanotowano obroty w wysokości 234 miliardów dolarów.
W ubiegłym tygodniu, 15 stycznia, papież przyjął na audiencji szefa Google’a Erica Schmidta. Była to jedna z nielicznych audiencji, jakich papież udziela osobistościom z życia gospodarczego - zwracały uwagę Radio Watykańskie i brytyjski "Guardian".
Eric Schmidt jest przewodniczącym zarządu holdingu Alphabet, obejmującego 26 przedsiębiorstw, w tym m.in. Google, YouTube oraz serwis dronów Wing. Znany jest ze swego zaangażowania politycznego i uważany za centralną postać wśród osób wspierających Baracka Obamę. Ze względu na to, że wiele podróżuje i ma szerokie kontakty jest osobą "przygotowującą ścieżki" dla prezydenta. I tak np. w czerwcu 2014 r. wybrał się w podróż na Kubę, aby tam rozpoznać możliwości współpracy. Sześć miesięcy później Obama zapowiedział wznowienie stosunków dyplomatycznych z Kubą.
Audiencja szefów Google’a i Apple u papieża nastąpiły po fali zamachów terrorystycznych w Paryżu, San Bernardino w Kalifornii, w Stambule i Dżakarcie. Pociągnęło to za sobą także większe zainteresowanie i dyskusje w tym kontekście na temat roli platform społecznościowych, takich jak Twitter, YouTube i Facebook, zauważa austriacka agencja katolicka Kathpress.
Skomentuj artykuł