Styl Twittera - "niewłaściwy dla misji zbawienia"

(fot. stevegarfield / flickr.com / CC BY)
Radio Watykańskie / drr

Patriarcha moskiewski Cyryl uważa że styl i język Twittera jest niewłaściwy dla misji zbawienia duszy człowieka. Pogląd swój przedstawił on na posiedzeniu Najwyższej Rady Duchownej w Moskwie.

Zdaniem patriarchy Cyryla w ostatnich czasach Kościół coraz częściej zmuszany jest do komentowania wszystkiego, co dzieje się na świecie, a powinien raczej zachowywać dystans i właściwe proporcje.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia uważa, że w przestrzeni informacyjnej należy unikać mieszania misji Kościoła z reakcjami na mało ważne wydarzenia. Właśnie do reakcji w stylu z Twittera Kościół coraz częściej jest popychany.

Według patriarchy Cyryla są wydarzenia, sprawy, które wymagają natychmiastowej, lecz wyważonej reakcji, komentarza, ale nie w stylu obecnym na Twitterze. Cyryl I podkreśla, że nawet w czasach wszechobecnego szumu informacyjnego Kościół powinien zachować wierność swojej misji i reagować na zagrożenia dotyczące zbawienia ludzi.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Styl Twittera - "niewłaściwy dla misji zbawienia"
Komentarze (4)
4 maja 2013, 22:34
Patriarcha napisał o STYLU i JĘZYKU Twittera, nie o obecności na Twitterze. Logika nakazuje rozpoznać w tym EWENTUALNĄ niechęć do ewangelizacji na Twitterze. To jednak pozostaje indywidualną opinią i odczuciem ;) Styl i język na koncie papieża nie pozostawia nic do życzenia, a obecność ma wielkie znaczenie w dobie rozmiaru możliwości komunikacji przez sieć, dlatego moje zdanie jest takie, jak poniższe Grażyny.
G
Grażyna
4 maja 2013, 22:19
Ewangeilzacja musi docierać do miejsc, gdzie spotykają się ludzie, a w dzisiejszych czasach tymi miejscami są także portale społecznościowe... Dziękuję za ewangelizację przy każdej okazji!
A
aka
16 kwietnia 2013, 11:51
Wpisy Papieża Franciszka w sposób hasłowy, ale nie uproszczony, podawały prawdy wiary. Dla wielu młodych ludzi może to byc jedyny kontakt z myślą teologiczną, jedyny, lub ponowny po odejściu od Kościoła. Niezbadane sa drogi Pana.
A
Alfista
16 kwietnia 2013, 07:51
Głos rozwagi. Lud się szybko znudzi, zobaczmy już się nie podaje ile tam wejść kliknięć.