Tu dokonają się największe cuda na ŚDM

(fot. Marianna Gurba / Światowe Dni Młodzieży / CC BY-NC-ND 2.0)
Ewelina Słomka / krakow2016.com / psd

- To będzie miejsce cudów i doświadczania Bożego Miłosierdzia - mówi Anna Wojna z sekcji pastoralnej. Bóg na nas czeka w tym sakramencie i jak mówi papież Franciszek nigdy się nie zmęczy przebaczaniem.

To jest niepojęte, że Bóg dał nam taką możliwość wracania do Niego. On czeka na każdego z ogromną miłością. Jeśli tylko podchodzimy do tego sakramentu z pokorą i z prawdziwym żalem, to się dokonują niesamowite rzeczy. - Jeden z teologów, mówi Anna Wojna,  powiedział, że w sakramencie pojednania Pan Bóg odnawiając serce człowieka, działa dokładnie z taką samą mocą, jak przy stworzeniu. To niewyobrażalna moc, bo wtedy faktycznie dokonuje się nowe stworzenie, zupełne zmazanie win.

Ponad 100 konfesjonałów otwartych od rana do wieczora

Strefa Pojednania w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie obejmować 50 konfesjonałów w Parku Jordana, kolejne 50 w tzw. Dolinie Miłosierdzia przy Sanktuarium w Łagiewnikach, a także sześć stałych konfesjonałów w kaplicach Bazyliki Mariackiej. Z sakramentu pokuty i pojednania w Parku Jordana i w Bazylice Mariackiej będzie można skorzystać we wtorek (26 lipca), czwartek i piątek od 9.00 do 17.00 oraz w środę od 9.00 do 21.00, natomiast przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od wtorku do piątku w godzinach 8.00-14.00, z wyjątkiem środy - w ten dzień duchowni będą spowiadać od 8.00 do 20.00.

W jakich językach?

W Strefach Pojednania kapłani będą spowiadać sumie w około 30 językach. Informację o tym w jakim języku porozumiewa się dany spowiednik, pielgrzymi znajdą na przymocowanych do konfesjonałów tabliczkach. W Bazylice Mariackiej będą to stałe języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i portugalski. Oprócz Stref Pojednania, z sakramentu pokuty warto skorzystać podczas katechez - tam również będzie taka możliwość. Ponadto, większość kościołów w Krakowie i okolicach będzie otwartych całymi dniami i również tam na pewno duchowni sprawować będą tę posługę.

Wolontariusze wskażą odpowiednią kolejkę

Obecni w Strefach Pojednania będą wolontariusze - Skauci Europy pochodzący z różnych krajów. Organizacyjnie będą służyć pomocą zarówno księżom jak i pielgrzymom, np. poprzez wskazywanie odpowiedniej kolejki. Wolontariusze nie tylko zajmą się porządkiem, ale  też, jak podaje Anna Wojna z sekcji pastoralnej, będą służyć pomocą duchową (poinformują o warunkach spowiedzi, podpowiedzą jak zrobić rachunek sumienia itp.). - Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyjadą też pielgrzymi z krajów, gdzie spowiedź jest mniej praktykowana i być może nie do końca będą wiedzieli jak to zrobić, dlatego bardzo się cieszymy z pomocy Skautów i wiemy, że oni się też do tego już przygotowują - mówi Anna.

W Parku Jordana, w pobliżu konfesjonałów ustawiony zostanie namiot adoracji - tam będzie trwała modlitwa również za tych, którzy będą korzystać z sakramentu pokuty.  W sobotę 30. lipca, w Bazylice Bożego Miłosierdzia także papież Franciszek zasiądzie do konfesjonału udzielając sakramentu pokuty i pojednania pięciorgu wolontariuszom w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tu dokonają się największe cuda na ŚDM
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.