„Living Hope” to uwielbieniowy utwór amerykańskiego muzyka chrześcijańskiego, Phila Wickhama. Znany jest również pod drugim tytułem:„Jesus Christ My Living Hope”. Pieśń doczekała się wielu aranżacji.
Choć zespół Acappella koncertuje bez użycia instrumentów, wypełnia każdą salę koncertową, śpiewając uwielbienie.
YouTube.com / tk
W kolejnym odcinku "Podcastu Jezuickiego" gościem Dominika Dubiela SJ i Łukasza Sośniaka SJ jest Andrzej Sobczyk, przedsiębiorca i współtwórca grupy Rafael. Rozmowa toczy się wokół znanego serialu "The Chosen" oraz zastosowaniu duchowości ignacjańskiej w biznesie.
Deon.pl
W najnowszym odcinku podcastu jezuici spotykają się z Tomkiem Samołykiem - jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców, który w swoich filmach opowiada o wierze i Kościele.
W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła pierwszy piątek Wielkiego Postu Dniem modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy utworem, z którego słowa pochodzą z księgi Hioba oraz Psalmu 51.
YouTube.com / tk
"Jak wyleczyć narzekanie? Pozytywna wizja życia" – to temat, jaki podjął kapucyn o. Piotr Kwiatek. Jego konferencja odbyła się w ramach "Duchowości dla Warszawy" – cyklu wykładów otwartych Akademii Katolickiej w Warszawie.
YouTube.com / tk
Na kanale "Mistyka codzienności" o. Mariusza Wójtowicza OCD pojawiła się kolęda "Józefie stajenki nie szukaj" wykonana w góralskim stylu. Kolędzie towarzyszy wspaniały teledysk.
YouTube.com / tk
W najnowszym odcinku "Podcastu jezuickiego" Dominik Dubiel SJ i Łukasz Sośniak SJ rozmawiają na temat Jana Pawła II i tego, jak wielu ludzi kojarzy go jedynie ze słynną kremówką, a młodzież publikuje w sieci liczne memy z nim związane. Gościem podcastu jest Marcin Kędzierski, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, publicysta Więzi i Gościa Niedzielnego.
Youtube/dm
Ich utwory nuci wielu chrześcijan, którzy śpiewając przybliżają się do Boga. Zobacz cały utwór.
YouTube.com / tk
Na koncie Modlitwy w drodze w serwisie YouTube można już posłuchać najnowszego utworu "Podnieście głowy". Koniec roku liturgicznego znany jest z czytań odwołujących się do apokaliptycznych wizji barwnie opisujących zbliżający się koniec, poprzedzony wojnami, dramatami i kataklizmami. Po raz kolejny zdumiewająco współgra to z naszą codziennością. Kolejne wojny w różnych miejscach świata, coraz silniejsza polaryzacja w społeczeństwach, a nawet w Kościele. Dużo niepokoju, niepewności i lęku.
Pan Jezus po tych swoich wstrząsających zapowiedziach mówi: “A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21,28). Te słowa stały się inspiracją do stworzenia naszej nowej piosenki - czytamy w opisie utworu. Za słowa i muzykę odpowiada Dominik Dubiel SJ.
YouTube.com / tk
Posłuchaj najnowszego odcinka Podcastu Jezuickiego. Autorzy rozmawiają z ciekawymi gośćmi o synodzie
"W najnowszym odcinku Podcastu Jezuickiego próbujemy spojrzeć na Synod o synodalności z dwóch perspektyw" - piszą autorzy Podcastu Jezuickiego, Dominik Dubiel SJ i Łukasz Sośniak SJ. Z zewnątrz o synodzie opowiada Michał Kłosowski, watykanista mieszkający i studiujący w Rzymie, który relacjonuje to historyczne spotkanie dla wielu mediów. O tym z kolei co dzieje się wewnątrz Sali synodalnej rozmawiamy z jedną z najmłodszych uczestniczek tego wydarzenia Julią Osęką, studentką fizyki i teologii. Julia pochodzi z diecezji siedleckiej, ale na Synodzie reprezentuje Amerykę Północną.
YouTube.com / tk
Dlaczego boimy się piekła, zła, przyszłości i straszymy innych? Obejrzyj ważny film Tomasza Samołyka
Katolicki youtuber Tomasz Samołyk nagrał film, w którym opowiada o objawach i źródłach religijności lękowej. Wyjaśnia, dlaczego boimy się piekła, zła czy przyszłości. To "jeden z najważniejszych odcinków na moim kanale" - czytamy w opisie filmu. Warto go obejrzeć i zastanowić się, czy nie wpadliśmy w pułapkę religijności lękowej.
YouTube.com / tk
"Nawet jeśli my sami żyjemy w poczuciu bezpieczeństwa, nie możemy przechodzić obojętnie wobec wojen, niesprawiedliwości i całego zła, które dzieje się w świecie. Naszą odpowiedzią jest modlitwa o pokój" - czytamy w opisie pięknego utworu "Proście o pokój".
YouTube.com / tk
„Duch jest z nami. Czuć Jego obecność w Kościele, w polskich domach, wśród nas. Zanieśmy go dalej!” - zachęca z okazji Dnia Papieskiego ks. Teodor Sawielewicz, pomysłodawca i inicjator pierwszej płyty Teobańkologia Music „Niech zstąpi Duch Twój”. Dokładnie w Dzień Papieski swoją premierę online ma tytułowy singiel, stworzony na cześć św. Jana Pawła II.
YouTube.com / tk
"Aniele Boży od ciepłej herbaty" to utwór dla Aniołów naszej codzienności. "Są przezroczyści, czuli, rozumieją i znają nas lepiej niż my sami siebie. Czuwają, walczą, radzą, kochają, pocieszają. Są przy każdej łzie, herbacie i gdy szukamy drugiej skarpety. Szczególnie aktywni, gdy się gubimy, zapadamy w studnie zwątpień i lęków, przenoszą nas na skrzydłach nad krainą cierpień, choć zazwyczaj tego nie widzimy i nie czujemy. Służą za Bóg zapłać. Tej samej postawy nauczyli już wielu ludzi. Przezroczyści. Widać przez nich dobroć Boga. Aniołowie Stróżowie - nasi niezawodni przyjaciele i patroni Fundacji Aniołów Miłosierdzia" - czytamy w opisie utworu.
YouTube.com / tk
"Ksiądz z osiedla", który był obecny na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie opublikował film, w którym mówi o pięciu kontrowersjach, jakie w mediach wywołały różne sytuacje ze spotkania młodych. Co o tym wszystkim sądzi? Obejrzyjcie nagranie i sami zobaczcie.
Youtube/dm
Nagranie pochodzi ze spotkania modlitewnego Strefa Zero z 2017 roku.
Youtube/Exodus15/dm
Posłuchaj utworu uwielbieniowego w wykonaniu zespołu „Exodus 15”.
YouTube.com / tk
Tomasz Maniura OMI i Tomasz Nowak OP o Festiwalu Życia i Lednicy 2000. "Więcej nas łączy niż dzieli"
Szef Festiwalu Życia o. Tomasz Maniura i szef Lednicy 2000 o. Tomasz Nowak spotkali się, aby opowiedzieć o tych niezwykłych wydarzeniach. Koniecznie obejrzycie ten film!
Winnica
Zazdrość to jeden z największych grzechów, który często powoduje ogromne spustoszenie duchowe i relacyjne. Dlaczego nie warto poddawać się zazdrości? Odpowiedź w tym teledysku.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}