Wydawnictwo Esprit / Serwis Esprit Audio
Wydawnictwo Esprit i Serwis Esprit Audio zapraszają do oglądania rekolekcji adwentowych ks. Piotrem Pawlukiewiczem pt. "Jak zadbać o dziś". Sześcioodcinkowy cykl filmowy poprowadzi Ks. Jerzy Jastrzębski, przyjaciel ks. Pawlukiewicza, który towarzyszył mu i wspierał w ostatnich latach życia, gdy ks. Piotr zmagał się z ciężką chorobą i cierpieniem. Emisja pierwszego odcinka już w sobotę 30 listopada.
„Skupiamy się na prawdzie, że obecność Boga przemienia życie” – piszą ludzie z Upperroom, czyli kościoła i zespołu o tej samej nazwie.
Most do Nieba/dm
Litania powstała na Moście do Nieba – wśród myśli o tysiącach błogosławionych i świętych, którzy przeszli przez wileńskie hospicjum do domu, by już na zawsze być z Panem. Bohaterowie tej modlitwy nie są pomnikiem ze świeżo odrestaurowaną aureolą i nieobecnym spojrzeniem. Autorem tekstu jest Grzegorz z Łukowa.
Fundacja Aniołów Miłosierdzia/dm
„Serdeczna Matko” to modlitwa o ukrycie pod płaszczem Królowej Tatr, Królowej Nieba i Ziemi i Królowej każdej doliny ludzkiego serca. Utwór pochodzi z serii „Pieśni (z) gór”.
W Podcaście Jezuickim wracamy do rozmowy z Jerzym Stuhrem zarejestrowanej w naszym studiu Inigo w 2019 r. w ramach promocji wywiadu-rzeki, którego aktor udzielił ks. Andrzejowi Lutrowi. Książka ukazała się w Wydawnictwie WAM pod tytułem „Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości”. W trakcie jej tworzenia Jerzy Stuhr był siedem lat po chorobie nowotworowej, w czasie której znalazł się na granicy życia i śmierci. Siłą rzeczy rozmowa zeszła na temat przemijania i rzeczy najważniejszych.
Deon.pl
- Bóg zniża się do naszych możliwości spotkania z Nim. Nie myślmy, że musimy być idealni, żeby doświadczyć spotkania z Bogiem. Nie myślmy, że musimy się wzbić na wyżyny naszych możliwości, cnót, żeby doświadczyć Boga – mówi o. Wiesław Dawidowski.
dm
„Blask Króla odzianego w majestat, niech się raduje cała Ziemia, a ciemność próbuje się ukryć, drży na dźwięk Jego głosu. Jak wielki jest nasz Bóg, śpiewajcie ze mną, Jak wielki jest nasz Bóg i wszyscy to zobaczą” - brzmią słowa utworu.
- Chciałbym dzisiaj poprowadzić dla Was medytację, która, mam nadzieję, pomoże wam znaleźć ukojenie w Bożej obecności. Najważniejsza w tej medytacji będzie intencja powierzenia się Bogu, poddania się Jego życiodajnemu działaniu w nas - mówi Przemysław Gwadera SJ.
dm
Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie... Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin już na polskich ekranach!
dm
„Bóg chce dać Ci odpowiedź na każdą wątpliwość! A rekolekcje mogą być takim szczególnym czasem, by usłyszeć Jego głos. Warto zaryzykować i, pomimo lęku, wejść w ciszę i pozwolić się poprowadzić!” - pisze s. Gaudia.
dm
Rytmiczny i harmonijny utwór „Boléro” w wykonaniu André Rieu i jego orkiestry jest jak wstające słońce albo budzący się do życia po nocy poranek.
dm
Heiligenkreuz to drugi najstarszy po Rein klasztor cystersów na świecie. Mnisi z Austrii są znani z łacińskich modlitw i śpiewów chóralnych. Nagrali gregoriańskie chorały, których można wysłuchać na płycie „Chant, Music for Paradise”.
dm
Zespół Hillsong United nagrał ten uwielbieniowy utwór „What a Beautiful Name” w 2017 roku. Pochodzi on z płyty „Let There Be Light”. Wykonuje go Brooke Fraser.
dm
"W Jerozolimie Pan zawsze przynosi nam niespodzianki... Kiedy zapytaliśmy Syryjczyków, czy moglibyśmy nakręcić film w ich kościele, naszym zamiarem było sfilmowanie śpiewu obrządku syromalankarskiego. Ale diakon, bardzo gorliwy, poprosił nas, abyśmy zaśpiewali z nimi Modlitwę Pańską po aramejsku (język, którym nasz Pan mówił tutaj na ziemi i który do dziś jest używany przez syryjskich chrześcijan w części ich liturgii). Kiedy dołączyło do nas dwóch syryjskich mnichów, spontanicznie nagraliśmy to nagranie" - piszą mnisi w opisie filmu.
dm
Hospicjum powstało w miejscu, w którym został namalowany pierwszy obraz „Jezu, ufam Tobie” i ma już wiele nazw, a za każdą z nich stoją kolejni aniołowie. Ten utwór jest o nich.
dm
Serce Jezusa można czcić na różne sposoby. W Modlitwie w drodze zapraszamy do modlitwy śpiewaną litanią zaaranżowaną przez Dominika Dubiela SJ we współpracy ze znajomymi muzykami.
dm
Ballade Pour Adeline” została skomponowana przez Paula de Senneville’a, francuskiego kompozytora i producenta muzycznego, który stworzył utwór dla swojej wówczas nowonarodzonej córki. Obecnie ma ją w swoim repertuarze Orkiestra Johanna Straussa, której założycielem jest holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, André Rieu.
dm
Nigeryjczyk Nathaniel Bassey był zapowiadającym się muzykiem jazzowym, który dla niepewnej przyszłości pozostawił karierę i zaczął służyć jako muzyk chrześcijański w miejscowym kościele. Dziś jest nie tylko znanym w Afryce twórcą. Jego utwory dotarły również do Polski.
dm
Mnisi z opactwa Heiligenkreuz w Austrii są znani z łacińskich modlitw i śpiewów. Nagrali gregoriańskie chorały, których można wysłuchać na płycie „Chant, Music for Paradise”.
Klimat opowieści współtworzy nowoczesna muzyka, inspirowana brzmieniami etnicznymi oraz muzyką tradycyjną i liturgiczną. Dzięki temu mamy poczucie, jakbyśmy zanurzali się w świat tych historii.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}