Galeria Starter na targach Preview Berlin

Michał Grochowiak, "Bez tytułu" z cyklu Empire, lambda print, 2011 (źr. fot. culture.pl)
culture.pl/ns

Podczas berlińskich targów galeria zaprezentuje twórczość Piotra Łakomego oraz fotografów Michała Grochowiaka i Kamila Strudzińskiego.

W swoich fotograficznych cyklach wykorzystuje estetytykę codzienności, tworząc prawie, że minimalistyczne kompozycje często odwołujące się do malarskiej konwencji. Język formalny artysty rozpięty jest pomiędzy tropiącym szczegóły naturalizmem a poetycką metaforą analogicznie zresztą do eksplorowanych przez artystę zagadnień, posród których odnaleźć możemy zarówno refleksje filozoficzno-metafizyczne jak i te związane z samym fotograficznym medium.

Michał Grochowiak jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), laureatem konkursu Samsung Art Master i Epson Art Photo (2009), członkiem grupy 4!.

Wybrane wystawy: Tribute to Krasiński (Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa, 2009), Samsung Art Master (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2009), Dech (Galeria Starter, Poznań, 2009).

Najczęstszym obszarem interwencji artysty jest jego najbliższe sąsiedztwo. W promieniu sąsiedztwa znajdują się części garderoby, sprzęty domowe, wielorodny świat podwórka i ulicy, środowisko galerii.

Proces mapowania (poznawania) sąsiedztwa przebiega u Łakomego na dwa sposoby: próbę naśladownictwa i odwzorowania form/obiektów zaobserwowanych wcześniej w swoim naturalnym środowisku oraz przez odtworzenie intencji i sposobów myślenia ich "twórców“.

Łakomy jest również kuratorem projektu DUST SNOW. Piotr Łakomy jest absolwentem Wydziału Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wybrane wystawy: T-HOOD oraz Shapes 02 (TTC Gallery, Kopenhaga, Dania, 2010), Polscy Malarze. Polskie obrazy (Galeria Starter, Poznań, 2009). Jest kuratorem projektu Dust Snow.

Twórczość fotograficzna Strudzińskiego z jednej strony kreuje świat wyobrażony ocierający się o wizyjność snu, z drugiej korzysta z możliwości podatnej na manipulację ludzkiej percepcji.

W fotograficznych instalacjach artysta wykorzystuje zastaną przestrzeń by powołać do życia świat, w którym nie istnieje grawitacja a kontakt z materią przybiera formę dosłownego zmagania.

Przez okres ponad trzech lat odbyło się w niej ponad 50 wystaw z udziałem 72 artystów z Polski, Czech, Niemiec, Francji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Galeria Starter na targach Preview Berlin
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.