"Barwy szczęścia" - od Niemców dla Polaków

"Barwy szczęścia" - od Niemców dla Polaków
(fot. flickr.com)
PAP / slo

"Barwy szczęścia“ to tytuł piosenki w języku polskim, którą skomponował jeden z pracowników Ambasady Niemiec w Warszawie na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012. W piosence Niemcy życzą Polakom, by ich drużyny spotkały się w finale mistrzostw.

Utwór rozpoczyna się od fragmentu relacji telewizyjnej z meczu towarzyskiego Polski z Niemcami we wrześniu 2011. Słychać komentarz Dariusza Szpakowskiego po zdobyciu pierwszej bramki przez polską drużynę.

"Dziś jesteśmy razem i / wreszcie zbliża się ten dzień / wielki dreszcz emocji w nas / i wolności poczuj zew. / Euro w barwach szczęścia jest / więc ramiona w górę wznieś / a dopóki piłka w grze / wszystko może zdarzyć się. / Football na to szansą jest / by przyjaźni rozpiąć nić. / Niemcy życzą szczęścia Wam / by w finale z Polską być" - brzmi tekst piosenki.

Piosenkę skomponował i wyprodukował pracownik Ambasady Niemiec w Warszawie Josef Peter Satler. Tekst napisał Marcin Rychcik, a śpiewa Brygida Turowska; oboje związani są z Teatrem Rampa w Warszawie.

- Piosenka ta jest skromnym prezentem dla gospodarzy mistrzostw, Polski - wesoły tekst, lekkie rytmy i podziękowania dla fascynującego kraju zafascynowanego sportem - powiedział ambasador Niemiec w Polsce Ruediger Freiherr von Fritsch.

DEON.PL POLECA

Piosenki można posłuchać wchodząc na stronę internetową Ambasady Niemiec: http://www.warschau.diplo.de/Vertretung/warschau/pl/Startseite.html

Na stronie ambasady (w wersji niemieckiej) można znaleźć także informacje na temat czterech polskich miast, gdzie odbędą się mecze piłki nożnej w ramach mistrzostw wraz z linkami i informacjami dotyczącymi zakwaterowania niemieckiej drużyny. Są tam też informacje o stadionach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, gdzie odbędą się mecze, a także ABC-turysty zawierające praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania po Polsce i plan rozgrywek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Barwy szczęścia" - od Niemców dla Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.