Rusza trzecia edycja CoCART Festival

Antonie Chessex (Szwajcaria/Berlin) (fot. csw.torun.pl)
PAP / wab

Po raz trzeci Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu zaprasza na festiwal twórców audiowizualnej sztuki eksperymentalnej. Sceną sobotnich występów uczestników CoCART Festival będzie podziemny garaż budynku CSW.

- CoCART Music Festival to unikalny w naszej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym z projektami multimedialnymi. Trzecia edycja festiwalu częściowo opiera się na programie ubiegłorocznym, którego z racji żałoby narodowej nie udało się zrealizować - poinformowała w środę Katarzyna Toczko, rzeczniczka CSW.

Pochodzący z Hamburga Asmus Tietchens pisze o sobie: "żadnych studiów, żadnej edukacji akademickiej, po prostu czysta autoedukacja, nauka przez działanie. Jestem swym własnym mistrzem". Niemiecki artysta dźwięku ma na swoim koncie kilkadziesiąt lat pracy z analogową i cyfrową techniką studyjną. Swoją twórczość prezentował niemal w całej Europie, Ameryce Południowej, RPA i Australii.

Raymond Salvatore Harmon (USA/Londyn) jest filmowcem, artystą wideo, audio i malarzem. Jego filmografia liczy kilkadziesiąt pozycji, wielu z nich towarzyszy muzyka współczesnych twórców z kręgu muzyki eksperymentalnej i awangardy jazzu. R.S. Harmon jest też inicjatorem i kierownikiem Equinox Festival w Londynie.

DEON.PL POLECA


Wywodzący się także z USA Todd Carter jest twórcą zaangażowanym w wiele projektów z dziedziny produkcji muzyki, montażu i inżynierii dźwięku. Jest on członkiem elektro-akustycznej grupy TV POW, bierze udział w koncertach z Chicago Phonographers, a także prowadzi własne studio w Chicago.

Szwajcarski muzyk Dave Phillips był współzałożycielem grupy Fear of God, a w 1987 r. zaczął pracę solową. Dotychczas pojawił się na ponad 150 płytach i zagrał ponad 250 koncertów w 30 krajach (m.in. Niemczech, Kanadzie Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Tajwanie i Japonii), a swoją sztukę sam określa jako humanimalizm, wykorzystując do jej tworzenia głos, ciało, musique concrete (muzykę konkretną), bruityzm (sztukę hałasu), field-recording, psycho-fizyczne testy i treningi, punk i metal.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rusza trzecia edycja CoCART Festival
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.