Wtajemniczenia kobiet na 8. Brave Festival

PAP / slo

Przedstawicielkom ginących kultur z Zanzibaru, Tanzanii, Gruzji, Australii czy Brazylii poświęcony będzie 8. Brave Festival we Wrocławiu. Festiwal - pod hasłem "Wtajemniczenia kobiet" - rozpocznie się 2 lipca i potrwa 5 dni.

Jak poinformowała PAP Matylda Dudek, rzeczniczka prasowa Brave Festival, artyści poprowadzą specjalistyczne warsztaty bębniarskie, śpiewu gruzińskiego i malarstwa kropkowego Aborygenów.

Warsztaty z malarstwa kropkowego prowadzone będą przez grupę aborygeńskich artystek ze społeczności Lajamanu z Australii. - Uczestnicy warsztatów poznają tajniki "dot painting". Technika kropek jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego rodzaju malarstwa, wywodzi się najprawdopodobniej z zastosowania puchu, używanego wcześniej do zdobienia ciała i mozaik usypywanych z piasku - dodała rzeczniczka.

DEON.PL POLECA

Warsztaty będą się odbywać we wrocławskim Muzeum Współczesnym przez trzy dni w dwóch blokach godzinowych. Prowadzone będą w całości w języku angielskim i przeznaczone są wyłącznie dla kobiet.

Z kolei warsztaty śpiewu poprowadzi kobiecy chór Casletila z Gruzji powołany do życia, by przekazać młodszym pokoleniom ginące tradycje wokalne górskiego regionu Svanetii. Warsztaty odbędą się tylko 5 lipca w Teatrze Pieśni Kozła, w dwóch blokach w godzinach.

Entuzjaści gry na instrumentach będą mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich. Zajęcia poprowadzi tanzańska grupa Maduma złożona z kobiet plemienia Wagogo, które od lat kultywują tradycję wykorzystania bębnów w rdzennej muzyce afrykańskiej.

Warsztaty odbędą się 5 lipca we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w dwóch blokach godzinowych. Wymagane jest posiadanie własnych instrumentów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wtajemniczenia kobiet na 8. Brave Festival
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.