Noc zapowiada się niespokojnie. Będą burze i intensywne opady deszczu
Piątek przynosi w Polsce ciepłą, ale bardzo zróżnicowaną pogodę. W części kraju jest słonecznie, jednak na południu i wschodzie pojawiają się opady oraz lokalne burze. Synoptycy ostrzegają, że wieczorem i w nocy warunki wyraźnie się pogorszą - deszcz obejmie kolejne regiony, a miejscami mogą wystąpić gwałtowne burze, ulewy i grad. Lokalnie intensywne opady mogą doprowadzić do podtopień.
Jak informuje portal Onet, piątek przynosi w Polsce pogodę pełną kontrastów - podczas gdy część kraju cieszy się słońcem, na południu i wschodzie pojawiają się chmury oraz opady, a lokalnie także burze.
Termometry pokażą dziś przeważnie 24-27 stopni Celsjusza, przy czym najcieplej będzie na Podkarpaciu, natomiast nad morzem temperatura będzie niższa i wyniesie około 22 stopni - czytamy na Onecie.
Jak podaje portal, wieczorem strefa gorszej pogody przesunie się również nad południowy zachód, gdzie możliwe są intensywne opady, silny wiatr oraz grad.
Znacznie bardziej niespokojnie zapowiada się noc - deszcz obejmie niemal cały kraj, a od Podlasia przez centrum i południe mogą przechodzić burze z ulewami i gradem, powodując miejscami podtopienia - informuje Onet.
Źródło: Onet / red
Skomentuj artykuł