MON: w 2017 r. pierwsze śmigłowce dla wojsk specjalnych

(fot. shutterstock.com)

MON zakłada, że w roku 2017 r. polskie Siły Zbrojne otrzymają pierwsze śmigłowce przeznaczone do działań wojsk specjalnych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych; obecnie trwają rozmowy z trzema kontrahentami - poinformowała w środę zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON Beata Perkowska.

Perkowska odczytała oświadczenie resortu w sprawie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych. Podkreślono w nim, że rok 2016 będzie "pierwszy rokiem budżetowym, w którym wydatki na zakup uzbrojenia zrealizowane zostaną w całej zaplanowanej wysokości - 7 mld złotych". Perkowska wyjaśniła, że dane te wynikają z "wielkości podpisanych umów zakupów lub umów znajdujących się w finalizacji".

Nawiązała też do zakończonych rozmów dotyczących śmigłowców wielozadaniowych Caracal. - Znany medialnie fakt przewlekania negocjacji offsetowych oraz formułowania przez koncern nieodpowiadających polskim potrzebom obietnic i kwot odnoszących się do offsetów zmusił ministerstwo rozwoju do zakończenia trwającego cztery lata postępowania na zakup śmigłowców wielozadaniowych. Tym niemniej MON przygotowane jest na szybkie podjęcie działań wypełniających groźną dla bezpieczeństwa państwa lukę, jaka mogłaby się w związku z tym pojawić - podkreśliła Perkowska.

DEON.PL POLECA

Dodała, że trwają wstępne rozmowy z trzema potencjalnymi dostawcami śmigłowców, najpilniej wymaganych przez polskie Siły Zbrojne.

- MON zakłada, że w roku 2017 polskie Siły Zbrojne otrzymają pierwsze śmigłowce przeznaczane do działań wojsk specjalnych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych - zaznaczyła.

MON zapewnia równocześnie, że rozmowy prowadzone są zgodnie z zasadą przejrzystości i przy równym traktowaniu oferentów. Warunkiem jest utworzenie centrum serwisowego śmigłowców w Łodzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MON: w 2017 r. pierwsze śmigłowce dla wojsk specjalnych
Komentarze (1)
27 października 2016, 11:04
Rozpaczliwe działania MON pod władzą hegemona Macierewicza. Codziennie inne decyzje, codziennie zmiana planów. W taki sposób żaden wywiad na świecie nie dowie się jakie są plany obronności Polski ... bo Polska sama tego nie wie.