"Rzeczpospolita": fotoradary pod lupą

"Rzeczpospolita": fotoradary pod lupą (fot. kecko/flickr.com)
PAP / ad

MSWiA sprawdza, czy gminne fotoradary służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy celom biznesowym. Ze względu bowiem na wysokie koszty sprzętu (ok. 200 tys. zł) niektóre gminy decydują się na dzierżawę fotoradarów od prywatnych firm - ujawnia "Rzeczpospolita".

"Docierały do nas alarmujące sygnały o nieprawidłowościach, mieliśmy też własne spostrzeżenia" - mówi gazecie Małgorzata Woźniak, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister zlecił kontrole wojewodom. Sprawdzane są zasady rozliczeń między gminami a firmami. Szczególnie, jeśli umowy uzależniają wysokość dochodów firm od liczby zapłaconych mandatów - zaznacza "Rz".

Na polskich drogach ustawione są 274 fotoradary gminne i policyjne. O tym więcej w dzisiejszej publikacji "Rzeczpospolitej".

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": fotoradary pod lupą
Komentarze (1)
U
Użytkownik
24 sierpnia 2010, 07:34
Nie czarujmy się fotoradary gminne służą do zbijania "kasy"a nie do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.Przykład:wójt gminy Kobylnica który ma chyba najwięcej fotoradarów w Polsce.Ustawiane są one w miejscach-Reblinko droga Słupsk-Koszalin gdzie w miejscowości stoją trzy domy na "krzyż",Kobylnica Witosa-gdzie domów wolnostojących jest mało stoją z dala od jezdni.Prosty odcinek drogi gdzie teren jest niezamieszkały od Kilińskiego do Grotgerra i.t.p.Z fotoradarami jest wielki skandal powinna je mieć tylko policja bo straże miejskie i gminne zostały powołane do innych celów!!Pieniądze z mandatów z fotoradarów nieważne czyje one są powinny zasilać budżet Państwa a nie "Kasę" gmin,wtedy zobaczymy jak gminy dbają mo bezpieczeństwo-natychmiast zrezygnują z fotoradarów!!!