Czerwony Krzyż podwoił budżet na pomoc dla Wenezueli

Czerwony Krzyż podwoił budżet na pomoc dla Wenezueli
(fot. PAP/EPA/LEONARDO MUNOZ)
PAP / jp

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) podwoił w ostatnich tygodniach do 18 mln franków szwajcarskich swój budżet przeznaczony na pomoc dla Wenezueli - poinformował w środę w Genewie prezes MKCK Peter Maurer.

Jak podkreśla Reuters, władze MKCK zapowiedziały, że nie opowiedzą się po żadnej ze stron konfliktu politycznego w Wenezueli i nadal będą współpracować z lokalnym Czerwonym Krzyżem głównie w zakresie projektów dotyczących ochrony zdrowia.

"Nasza pomoc zwiększa się i w tej chwili skupiamy się na ochronie Wenezuelczyków. Zamierzamy trzymać się z daleka od politycznych zawirowań i podziałów w tym kraju" - potwierdził Maurer.

Przez Wenezuelę przetoczyła się fala masowych protestów przeciwko rządom Nicolasa Maduro. 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju ogłosił się lider wenezuelskiej opozycji i przewodniczący parlamentu Juan Guaido, który został uznany przez większość krajów Unii Europejskiej, USA, Kanadę, większość państw Ameryki Łacińskiej (z wyjątkiem m.in. Meksyku, Boliwii, Kuby i Nikaragui), Organizację Państw Amerykańskich, Izrael i Australię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czerwony Krzyż podwoił budżet na pomoc dla Wenezueli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.