W. Brytania: pożegnalne wystąpienie Theresy May w Izbie Gmin

W. Brytania: pożegnalne wystąpienie Theresy May w Izbie Gmin
(fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)
PAP / ms

W pożegnalnym wystąpieniu w Izbie Gmin brytyjska premier Theresa May broniła w środę osiągnięć swojego rządu, jednocześnie wzywając szefa opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna do rezygnacji ze stanowiska.

Występując podczas swojej ostatniej sesji pytań i odpowiedzi w parlamencie, May broniła osiągnięć odchodzącego gabinetu, m.in. w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy, reformy systemu edukacji i walki z nierównościami społecznymi, w tym np. z bezdomnością.

Odrzuciła również krytykę dotyczącą niepowodzenia próby przyjęcia umowy wyjścia z Unii Europejskiej. Sama ostro skrytykowała lidera opozycji Corbyna za to, że trzykrotnie sprzeciwiał się woli Brytyjczyków i głosował przeciwko projektowi porozumienia w sprawie brexitu, nazywając to "powodem do wstydu".

"Jako liderka partii, która zdała sobie sprawę z tego, że nadszedł jej czas, sugeruję, że być może nadeszła pora, aby on (przywódca opozycji) zrobił to samo" - podkreśliła.

DEON.PL POLECA


Jednocześnie May zapowiedziała, że po rezygnacji ze stanowiska planuje pozostać szeregową posłanką Izby Gmin. Zapewniła, że "z zadowoleniem" oddaje urząd Borisowi Johnsonowi, który planuje "wcielić decyzję Brytyjczyków z 2016 roku" z referendum w sprawie członkostwa w UE i poprowadzić kraj "do jasnej przyszłości".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W. Brytania: pożegnalne wystąpienie Theresy May w Izbie Gmin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.