Boże Miłosierdzie w codzienności. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 2]

Zdjęcia ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
faustyna.pl/dm

Św. Faustyna Kowalska należy go grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.

Kontemplacja miłosierdzia w codzienności

Pan Jezus: „Kiedy rozważasz to, co ci powiem w głębi serca twego, większą odnosisz korzyść, niżbyś przeczytała wiele ksiąg. O, gdyby dusze chciały słuchać głosu Mego, kiedy przemawiam w głębi ich serca, w krótkim czasie doszłyby do szczytu świętości”. (Dz. 584).

Siostra Faustyna: „Boże, nie szukam szczęścia poza wnętrzem swej duszy, w której przebywasz. Cieszę się Tobą we własnym wnętrzu, tu z Tobą ustawicznie przebywam, tu jest największa moja z Tobą zażyłość, tu z Tobą przebywam bezpiecznie, tu nie dosięga wzrok ludzki. Najświętsza Panna zachęca mnie do takiego przestawania z Tobą”. (por. Dz. 454).

Modlitwa:

Święta Faustyno, naucz mnie przebywania z Panem we własnej duszy, słuchania Jego głosu i przeżywania z Nim wszystkich chwil życia. Uproś mi łaskę kontemplacji Miłosierdzia w codzienności.

* * *

Źródło: Strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyna.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boże Miłosierdzie w codzienności. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 2]
Komentarze (2)
UU
~Ula Ula
2 kwietnia 2024, 15:39
„Kiedy rozważasz to, co ci powiem w głębi serca twego, większą odnosisz korzyść, niżbyś przeczytała wiele ksiąg. Uproś mi łaskę kontemplacji. Dla mnie to są kluczowe zdania. Nie klepanie "zdrowasiek" tylko rozważanie słowa i kontemplacja miłosierdzia.
JK
~Jolanta Korzeniowska
1 kwietnia 2024, 14:29
Prywatne objawienia nie są prawdą wiary. „Gdy w naszym myśleniu pójdziemy jedynie za św. Faustyną, to cofniemy się do Au­gustyna, który uczył, że większość ludzkości zostanie potę­piona (massa damnata).” (Wacław Hryniewicz OMI)