Boże Miłosierdzie w codzienności. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 2]

Boże Miłosierdzie w codzienności. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 2]
Zdjęcia ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
faustyna.pl/dm

Św. Faustyna Kowalska należy go grona wielkich mistyków Kościoła, jest prorokiem, którego posłał Jezus do całego świata z orędziem Miłosierdzia. Z jej szkoły duchowości zapisanej w „Dzienniczku” korzystają miliony ludzi na całym świecie.

Kontemplacja miłosierdzia w codzienności

DEON.PL POLECA
Pan Jezus: „Kiedy rozważasz to, co ci powiem w głębi serca twego, większą odnosisz korzyść, niżbyś przeczytała wiele ksiąg. O, gdyby dusze chciały słuchać głosu Mego, kiedy przemawiam w głębi ich serca, w krótkim czasie doszłyby do szczytu świętości”. (Dz. 584).

Siostra Faustyna: „Boże, nie szukam szczęścia poza wnętrzem swej duszy, w której przebywasz. Cieszę się Tobą we własnym wnętrzu, tu z Tobą ustawicznie przebywam, tu jest największa moja z Tobą zażyłość, tu z Tobą przebywam bezpiecznie, tu nie dosięga wzrok ludzki. Najświętsza Panna zachęca mnie do takiego przestawania z Tobą”. (por. Dz. 454).

Modlitwa:

Święta Faustyno, naucz mnie przebywania z Panem we własnej duszy, słuchania Jego głosu i przeżywania z Nim wszystkich chwil życia. Uproś mi łaskę kontemplacji Miłosierdzia w codzienności.

* * *

Źródło: Strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyna.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Boże Miłosierdzie w codzienności. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 2]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.