Czy ksiądz bez stroju duchownego wodzi na pokuszenie?

o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski

Internautka napisała do nas, że kiedy zauważyła księdza ubranego po cywilnemu, bez sutanny, to zaczęła na niego patrzeć jak na mężczyznę. Zaczął jej się podobać, okazał się przystojny. Zrodziło się więc w niej pytanie, czy ksiądz tak powinien robić?

O. Leonard Bielecki (ur. 1980) i o. Franciszek Chodkowski (ur.1970). Są franciszkanami, mieszkają w Poznaniu. "Chcemy mówić o rzeczach dla was i dla nas ważnych, o wierze. Chcemy krótko - czasami z żartem, czasami bardzo poważnie, być może czasem się pokłócimy? - mówić o tym, co Was nurtuje."

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czy ksiądz bez stroju duchownego wodzi na pokuszenie?
Komentarze (2)
C
chrysorroas
4 lutego 2014, 21:29
Godne podziwu, jak można tak długo mówić i nic nie powiedzieć...
K
kaska
4 lutego 2014, 20:26
(...) Nie mogę odłożyć pióra, zanim nie dotknę tu jeszcze jednej sprawy, która ma dla wspólnoty kleru większe, niż się wydaje znaczenie, a dla Ludu Bożego jest społecznym wyznaniem wiary. Mam na myśli sutannę kapłańską. Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła. Kiedy raz przybrałem ten strój, muszę nie tylko pytać siebie, czy go noszę, ale w rachunku sumienia pytać - jeśli to miałoby się zdarzyć - dlaczego zdjąłem znak wiary i kapłaństwa. Czy z lęku? Ze słabości? Nie! Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga. (...) (Stefan kard. Wyszyński, List do moich kapłanów, Paryż 1969 r., tom III, s. 76–77)