Kiedy zachodzi łaska, a kiedy jej nie ma? "Pan Jezus działa też w innych religiach"

(fot. Strefa Wodza / Youtube.com)

Bóg działa we wszystkich uwarunkowaniach historycznych i kulturowych. Ale jak?

"Wiem, że Pan Jezus działa też w innych religiach, o czym zaświadcza Sobór Watykański II" - twierdzi Tomasz Nowak OP. Jak działa dar wiary i czy może dotykać ludzi o innych przekonaniach religijnych?

Posłuchaj:

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kiedy zachodzi łaska, a kiedy jej nie ma? "Pan Jezus działa też w innych religiach"
Komentarze (2)
AS
~Antoni Szwed
30 stycznia 2021, 14:06
Czy Pan Bóg działa w innych religiach? Należałoby to doprecyzować. Jedyną prawdziwą religią, w której Pan Jezus (i Bóg Trójcy) jest RZECZYWIŚCIE obecny to jest religia chrześcijańska, a dokładnie: katolicka. Inne religie odnoszą się do przedstawień (obrazów) fałszywych bogów i przez to nie są prawdziwe. Jeśli Pan Jezus działa swoją łaską, wedle własnej woli, to tylko na konkretnych ludzi w owych religiach, ale nie wyraża się POPRZEZ SAME TE RELIGIE! Najlepszy przykład (choć nie jedyny): stale są osoby, które ukształtowane w innych religiach, nawracają się i stają się członkami Kościoła katolickiego. Znaczy to, że Pan Bóg na te osoby, we właściwy sobie sposób, zadziałał. Dlaczego na te a nie na inne? Tego nie wiemy, ale przecież tak jest. Dlatego JEDYNĄ DROGĄ jaką Kościół katolicki ma przed sobą to głoszenie wszystkim ludziom, będącym poza Kościołem: słuchajcie Dobrej Nowiny, nawracajcie się i odnajdujcie swoje miejsce przed Bogiem w jedynej prawdziwej wierze jaką jest wiara katolicka.
WG
W Gedymin
1 lutego 2021, 12:31
"Wiadomo, że jeszcze Jan XXIII zezwolił mu na przyjmowanie Komunii św., mimo że brat Roger nie był katolikiem. Podzielał jednak katolickie rozumienie Eucharystii i dlatego taką zgodę uzyskał. Po raz pierwszy przyjął Komunię w 1972 r., zaś cały świat mógł zobaczyć ten niezwykły akt podczas Mszy św. pogrzebowej Jana Pawła II." ... "Już jako Jan Paweł II odwiedzając Wspólnotę w 1986 r., mówił: „Chcąc być przypowieścią o wspólnocie, pomożecie wszystkim tym, których spotkacie, pozostać wiernymi swojej przynależności kościelnej, będącej owocem wychowania i wyboru sumienia, ale pomożecie im także coraz głębiej wnikać w tajemnicę komunii, którą w planie Bożym jest Kościół”.