Uzależnieni, głodni, potrzebujący. Dawać?

(fot. shutterstock.com)
Studio INIGO/ DEON.pl/ Wydawnictwo WAM

Nigdy nie wiesz, jak reagować, gdy ktoś prosi cię o pomoc na ulicy. Dla świętego spokoju dać pieniądze, odważyć się na rozmowę, a może jeszcze inaczej?

Siostra Jolanta Glapka jako doświadczony psycholog i osoba, która od lat pomaga ludziom uzależnionym i potrzebującym, podpowiada, jak dobrze pomagać w tego typu sytuacjach.

W kolejnych odcinkach s. Jolanta podpowie, jak radzić sobie z trudnymi ludźmi i działać zgodnie ze swoimi wartościami w pracy i po pracy. Czy można nie bać się Ducha Świętego i oddać Mu kontrolę, jak uporać się z zakochaniem mimo bycia w związku i nie tylko. Wszystko w oparciu o osobiste przeżycia i rozwiązania sprawdzone na własnej skórze.

DEON.PL POLECA

Ta niezwykła kobieta mówi, że serce Boga jest jej domem, a sama mimo braku środków finansowych buduje dom w Legionowie dla ludzi uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Jeśli chcesz wesprzeć dzieło tej niezwykłej zakonnicy, wejdź na stronę pasjazycia.org Ważna jest każda złotówka.

Zobacz też: Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uzależnieni, głodni, potrzebujący. Dawać?
Komentarze (2)
Agamemnon Agamemnon
30 kwietnia 2016, 02:27
Mam pytanie do właściciela portalu. Dlaczego nie można często dokonać korekty tekstu?. Wyskakuje obcja "Cytuj".
A
Agamemnon
30 kwietnia 2016, 01:37
Podstawowym warunkiem funkcjonowania człowieka to możliwość pozyskania kwalifikacji zawodowych oraz pracy (o płacy zapewniającej człowiekowi dostatni byt). Wykształcenie motywacji do pracy jako podstawowej sprawności podmiotu wychowania ( osobowości podmiotu) to podstawowy cel pedagogiki i andragogiki. Obowiązek ten spoczywa na organach państwa polskiego. Alkoholizm, to najczęstszy skutek  istnienia patologii kształcenia i wychowania oraz braku  rynku pracy. Zakony nie posiadają środków materialnych oraz kwalifikacji by sprostać takiemu zadaniu. Mogą jedynie pełnić służbę pomocniczą a wyniki będą uzależnione od stopnia posiadanych kwalifikacji i zasobów materialnych. Co mogą dobrego zrobić zakony o mentalności manichejskiej? w dziedzinie kształcenia i wychowania, kiedy nie mają oni zielonego pojęcia o biologii człowieka i pedagogice jako dyscyplinie naukowej.