Rozważanie 7. - Dynamika uzdrowienia z poczucia krzywdy

Kiedy osoba skrzywdzona wejdzie w głęboką osobistą modlitwę, dopiero wtedy staje się gotowa dotknąć centralnego nerwu swojej chorej duszy: głęboko zranionej ambicji, ludzkiej dumy, pychy. Na tym etapie uzdrowienia z poczucia krzywdy konieczna jest duchowa walka. Ona doprowadza – z pomocą łaski – do jednoznacznej decyzji ukorzenia się przed Bogiem i otwarcia przed Nim swojego zranionego serca. Osoba skrzywdzona, wchodząc w wewnętrzne zmaganie, podobne do tego, jakiego Jezus doświadczył w Ogrójcu, zdaje się całkowicie na Jego łaskę i miłosierdzie. Ukorzenie się osoby skrzywdzonej przed Bogiem prowadzi ją do głębokiego wewnętrznego nawrócenia.

Jak nabyć płytę z rekolekcjami "Uzdrowienie z poczucia krzywdy"

Przeczytaj wstęp o. Augustyna do adwentowych rozważań rekolekcyjnych

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozważanie 7. - Dynamika uzdrowienia z poczucia krzywdy
Komentarze (2)
K
katecheta
22 grudnia 2009, 20:13
"Ukorzenie się przed Panem Bogiem, moim skromnym zdaniem (jestem katechetą), to uznanie, że nie jest się Bogiem ani dla siebie, ani dla drugiego. Uznać Pana Boga nad sobą, a równość z bliźnimi jako braćmi. Ukorzyć się przed Bogiem, to zrezygnować ze stwarzania siebie na własny oboraz i swoje własne podobieństwo. Człowiek, który ukorzy się przed Bogiem, uznaje się za Jego dziecko. Czując "za plecami" Pana Boga, nie boi się przeciwić tym, którzy go krzywdą, ponieważ wie, że tylko Bóg jest Bogiem.  
O
Ola
7 grudnia 2009, 19:53
Na czym polega "ukorzenie się przed Bogiem"? Czy to "tylko" modlitwa w której człowiek uznaje przed Bogiem, że jest słaby, zraniony, zrozpaczony, grzeszny, że nie daje rady i prosi Go o pomoc?