Adwent z "The Chosen". Bóg jest światłością, której żadna ciemność nie może ogarnąć

Adwent z "The Chosen". Bóg jest światłością, której żadna ciemność nie może ogarnąć
Kadr z serialu "The Chosen". Fot. Modlitwa w drodze / YouTube

Wyobraź sobie św. Jana, który pisze właśnie początek swojej Ewangelii. Próbuje ubrać w słowa to, co niewyrażalne, to co jest jego doświadczeniem tajemnicy wcielenia. 

Zarówno księga Rodzaju, jak i prolog Ewangelii Jana mówią nam o jakimś początku. Każdy z nas ma swój początek w stwórczej myśli Boga. Zobacz siebie w wielkim wspaniałym planie pośród innych stworzeń oraz Stwórcę, który cieszy się z Twojego przyjścia na świat.

DEON.PL POLECA
Bóg jest światłością, której żadna ciemność nie może ogarnąć

Jan mówi, że w Słowie jest życie. Nasz Bóg jest Bogiem życia. Zastanów się przez chwilę, co dawało Ci życie w ostatnich dniach. Na ile Słowo Boże wnosiło życie w twoją codzienność?

Bóg jest światłością, której żadna ciemność nie może ogarnąć. W czym miniony Adwent był dla Ciebie światłem? A może czujesz, że coś jeszcze pozostaje w ciemności i nadal czeka na Boże światło? Zobacz jeszcze raz miniony czas adwentu i jeśli chcesz, podziękuj Bogu za ten czas.

Fragment wykorzystany w dzisiejszym odcinku pochodzi z 3 odcinka 2 sezonu, który możesz w całości obejrzeć tutaj.

Adwent z The Chosen to propozycja krótkich adwentowych rozważań opartych o fragmenty serialu "The Chosen" na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie.

Serial The Chosen to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci. Wszystkie 3 do tej pory wypuszczone sezony znajdziecie na stronie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Adwent z "The Chosen". Bóg jest światłością, której żadna ciemność nie może ogarnąć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.