Adwent z "The Chosen". Spróbuj wsłuchać się w głos Jezusa

Adwent z "The Chosen". Spróbuj wsłuchać się w głos Jezusa
Fot. watch.thechosen.tv

Wyobraź sobie, że jesteś w jakimś ciemnym miejscu, w którym jest ograniczony dostęp do światła. Towarzyszy ci niepewność i niepokój. Nagle czujesz na swojej dłoni delikatny dotyk osoby, przy której stopniowo zaczynasz się czuć bezpiecznie. Obejrzyj teraz poniższy fragment z "The Chosen" i przeczytaj bądź wysłuchaj rozważania. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie - szczegóły w artykule.

Adwent z "The Chosen". Światłość

DEON.PL POLECAJezus mówi do ciebie po imieniu, zna cię do gębi. Wie, jaka jest twoja historia, kim jesteś i przez co obecnie przechodzisz. Posłuchaj teraz z uwagą, jak Jezus wypowiada twoje imię. Zobacz, z jaką miłością na ciebie patrzy.

Jezus przypomina Marii szczególnie ważne dla niej słowa z księgi proroka Izajasza: „Nie lękaj się, bo cię wykupiłem. Wezwałem cię po imieniu. Tyś mój”. Spróbuj wsłuchać się w głos Jezusa. Jakie słowa kieruje dziś do ciebie? O czym ci przypomina?

W dzisiejszej Ewangelii św. Jan pisze o światłości. Wyobrażając sobie ponownie siebie w jakimś ciemnym miejscu, zobacz tam Jezusa. Jeśli chcesz, przytul się do niego, tak jak zrobiła to Maria Magdalena i poczuj jak przenika cię Jego światło.

Weź udział w konkursie

Zapraszamy was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest termiczny kubek "The Chosen" (https://ccm.pl/0-p-1748.html) .

Zadanie konkursowe: wymień serialowe imiona wszystkich postaci, które widziałeś we fragmentach serialu "The Chosen" użytych w rozważaniach z 3, 10 i 17 grudnia w ramach akcji „Adwent z The Chosen”.

Prześlij swoją odpowiedź na: konkursthechosen@gmail.com Czas trwania konkursu: od soboty (16 grudnia 2023 r., godzina 18:00) do wtorku (19 grudnia 2023 r., godzina 18:00)

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która podała największą ilość poprawnie wymienionych imion w jak najszybszym czasie. Zwycięzca zostanie o tym poinformowany mailowo w środę 20 grudnia 2023 r. do godziny 20.00 i poproszony o adres do wysyłki.

***

Adwent z The Chosen to propozycja krótkich adwentowych rozważań opartych o fragmenty serialu The Chosen na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie. Serial The Chosen to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Przemysław Marek Szewczyk

Odkryj nieznane oblicze Jezusa

Czy miał rodzeństwo?
Jak wyglądały Jego relacje z rodzicami?
Czy w życiu prywatnym też czynił cuda?
Jak wyglądały kulisy Jego procesu przed Piłatem?
Co działo się z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Adwent z "The Chosen". Spróbuj wsłuchać się w głos Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.