Adwent z "The Chosen". Jakie pytanie chciałbyś zadać Jezusowi?

Adwent z "The Chosen". Jakie pytanie chciałbyś zadać Jezusowi?
Fot. watch.thechosen.tv

Wyobraź sobie piękną, gwieździstą noc. Jesteś jednym z apostołów i siedzisz przy ognisku z twoimi przyjaciółmi. Mimo zmęczenia czekasz na Jezusa, bo chcesz Go zapytać o ważną dla ciebie sprawę. Obejrzyj teraz poniższy fragment z "The Chosen", a następnie przeczytaj bądź posłuchaj rozważania.

Adwent z "The Chosen". Czuwajcie

Przypomnij sobie twarze uczniów, którzy zadają Jezusowi pytanie. Zobacz ich zainteresowanie i ciekawość. Pomyśl o tym, jakie pytanie ty sam chciałbyś zadać Jezusowi.

Popatrz teraz na Jezusa, którego uczniowie proszą o to, aby podzielił się tym, co dla niego bardzo intymne. Tym, jak spędza chwile samotności na modlitwie. Pomyśl chwilę o tym, w jaki sposób przeżywasz swoją samotność.

DEON.PL POLECA

W Ewangelii, która jest dziś czytana w Kościele, Jezus zachęca nas do czuwania. Wyobrażając sobie jeszcze raz gwieździstą noc pozostań przez chwilę w skupieniu. Jeśli chcesz, powtarzaj w rytm oddechu słowo "Ojcze".

***

Adwent z The Chosen to propozycja krótkich adwentowych rozważań opartych o fragmenty serialu The Chosen na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie. Serial The Chosen to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci.

Źródło: Modlitwa w drodze / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
o. Michał Legan OSPPE

Nic tak nie stawia na nogi jak poranne espresso. Zastrzyku energii potrzebuje jednak nie tylko nasze ciało, ale także dusza. By pobudzić serce i pozytywnie ukierunkować cały dzień, warto rozpocząć go z dobrym słowem –...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Adwent z "The Chosen". Jakie pytanie chciałbyś zadać Jezusowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.