Adwent 2023 na DEON.pl. Oto, co dla was przygotowaliśmy

Adwent 2023 na DEON.pl. Oto, co dla was przygotowaliśmy
Adwent 2023 na DEON.pl
DEON.pl

Adwent to czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa i okazja do zbliżenia się do Boga. W tym roku, mimo nietypowo krótkiego Adwentu, pragniemy podjąć to wyzwanie w sposób świadomy i pełen refleksji. Z myślą o tym, przygotowaliśmy cykle rozważań, które poprowadzą nas przez każdy tydzień Adwentu, inspirując do głębszego zanurzenia się w tym wyjątkowym czasie. Oto nasze propozycje:

"Adwentowe przebudzenie" - Andrzej Pietrzyk SJ - poniedziałek

Choć Adwent w tym roku jest krótki, wciąż pozostaje on czasem szczególnym, który warto przeżyć świadomie, uważnie i duchowo. W tym kluczu zapraszamy was na cykl rozważań Andrzeja Pietrzyka SJ, młodego jezuity, chrześcijanina z otwartym sercem, geografa, pilota wycieczek i podróżnika. Andrzej w poniedziałki zainspiruje nas rozważaniami, które pomogą przeżyć każdy tydzień Adwentu blisko Boga i siebie samego.

"Zaufać Bogu" - Monika Górska - wtorek

Czy da się zaufać Bogu tak, żeby chociaż na chwilę odpuścić kontrolę nad swoim życiem? Jak wygląda zaufanie w praktyce? Co się może wydarzyć, gdy pójdziemy za głosem natchnienia, gdy damy się poprowadzić bez konieczności planowania, przewidywania i rozumienia wszystkiego? Dokąd prowadzi droga zaufania? Dlaczego warto jej spróbować w Adwencie? O tym wszystkim opowie Monika Górska, reżyser, storytellerka, autorka książek "Zaufaj" oraz "Zaufaj i puść".

"Czas ciszy" - Ks. Andrzej Muszala - czwartek

W Adwencie szukamy sposobów na to, jak zbliżyć się do Boga. Bardzo skuteczna pod tym względem jest modlitwa w ciszy. Jak zacząć ją praktykować, czy potrzebne jest do tego jakieś specjalne przygotowanie, oraz kto szczególnie powinien szukać ciszy? Na te i inne pytania odpowie w każdy czwartek Adwentu ks. Andrzej Muszala.

DEON.PL POLECA

"Wołek i Osiołek" - Rekolekcje Adwentowe Michała Olszewskiego SCJ i Michała Legana OSPPE - poniedziałek i czwartek

Żłobek to kolebka naszej wiary i żywa ewangelia wypływająca z kart Pisma Świętego. Wspólnie z Michałem Olszewskim SCJ i Michałem Leganem OSPPE wyruszymy w drogę, na której spotkamy Nowonarodzonego. Niech z zadziwienia zrodzi się pokorna modlitwa.

"Sztuka uważności" - Maciej Biskup OP - piątek

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności. Dzięki rozważaniom Macieja Biskupa OP, dominikanina i przeora klasztoru w Łodzi, odkryjemy, jak na nowo nauczyć się być "tu i teraz" i dać sobie czas na to, co najważniejsze. Codzienność nie musi być pełna wyłącznie obowiązków i zadań.

Adwent z "The Chosen" - Ewa Bartosiewicz, Mateusz Odachowski SJ - niedziela

"Modlitwa w Drodze" na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie przygotowała propozycję krótkich rozważań, opartych o fragmenty serialu "The Chosen", pierwszego wielosezonowego serialu o życiu Jezusa i największego w historii projektu filmowego, finansowanego ze zbiórki społecznej. Serial ten pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci. W każdą niedzielę będziemy publikować nowe rozważanie.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Adwent 2023 na DEON.pl. Oto, co dla was przygotowaliśmy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.