Adwent z "Filokalią". Czas refleksji i duchowego wzrostu

Adwent z "Filokalią". Czas refleksji i duchowego wzrostu
Fot. Canva
Logo źródła: TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

Pragniemy podzielić się z informacją o wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie się 3 grudnia i potrwa do 24 grudnia 2023 r. – Adwent z "Filokalią". To inicjatywa, której celem jest przybliżenie duchowości i teologii "Filokalii", szczególnego zbioru tekstów chrześcijańskiej duchowości. Wydarzenie jest organizowane przez Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC, które jako pierwsze w Polsce podjęło się przetłumaczenia pięciu tomów "Filokalii".

Co to będzie?

Adwent z "Filokalią" to nie tylko okazja do przygotowania się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, ale także czas refleksji nad oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Czujność, jako istotny element tej praktyki, stanie się głównym tematem Adwentu z "Filokalią".

Osoby zainteresowane udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu są zaproszone do zapisania się na newsletter, którego formularz dostępny jest na stronie filokalia.pl, gdzie codziennie od 3 grudnia do 24 grudnia 2023 r. będą wysyłane inspirujące cytaty z Ojców filokalicznych na temat czujności. Dodatkowo, kilkakrotnie pojawią się rozważania związane z tym ważnym aspektem duchowości.

Dlaczego czujność?

Czujność to jedno z kluczowych zagadnień poruszanych w "Filokalią", będącej prawdziwą szkołą duchowości, modlitwy i teologii. Adwent z "Filokalią" stwarza okazję do pogłębienia zrozumienia tej praktyki i rozwinięcia się duchowo, korzystając z nauk Ojców filokalicznych.

DEON.PL POLECA

Kiedy i jak wziąć udział?

Adwent z "Filokalią" rozpocznie się 3 grudnia, w I niedzielę Adwentu, a zakończy 24 grudnia, w IV niedzielę Adwentu, jednocześnie będącą Wigilią Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do tego wyjątkowego okresu oczekiwania z "Filokalią".

"Filokalią" to droga do pogłębienia życia duchowego – jeśli pragniesz rozwijać swoją duchowość, to Adwent z "Filokalią" jest dla Ciebie. Zapraszamy do zapisów na stronie filokalia.pl i wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu!

Źródło: TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. nauk. Cezary Dobak, Szymon Hiżycki OSB

Filokalię otwiera tekst przypisywany św. Antoniemu Wielkiemu (ok. 251–ok. 356), Ojcowi wszystkich mnichów. Wybór tego właśnie autora miał zapewne charakter symboliczny – ten, który zapoczątkował życie monastyczne rozpoczyna również i całą antologię. Dziś wiemy, że...

Skomentuj artykuł

Adwent z "Filokalią". Czas refleksji i duchowego wzrostu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.