Adwent z "The Chosen". Na ile czekasz na Jezusa i tęsknisz za Nim?

Adwent z "The Chosen". Na ile czekasz na Jezusa i tęsknisz za Nim?
Fot. watch.thechosen.tv

Wyobraź sobie, że twój przyjaciel cierpi od urodzenia i bardzo zależy ci, żeby mu pomóc. Choć sprawa wydaje się beznadziejna to wiesz, że nadzieja jest tylko w Jezusie. Obejrzyj teraz poniższy fragment z "The Chosen" a następnie przeczytaj bądź posłuchaj rozważania.

Adwent z "The Chosen". Nadzieja

Jezus chwali wiarę przyjaciółki paralityka. To dzięki jej determinacji chory odzyskuje zdrowie. Spójrz na Jezusa z taką nadzieją jak oni i poproś Go o to, co teraz jest dla ciebie ważne.

Najważniejszym uzdrowieniem, jakie daje nam Bóg nie jest to fizyczne czy psychiczne, ale duchowe. On uwalnia nas od grzechu, który paraliżuje, obezwładnia i odbiera nadzieję. Co jest na dzisiaj tym, co nie pozwala ci być wolnym?

DEON.PL POLECA

W czytanym dzisiaj początku Ewangelii wg św. Marka słyszymy zapowiedź przyjścia Mesjasza i potrzebę przygotowania dla Niego drogi. Spójrz teraz głęboko w swoje serce i zobacz, na ile czekasz na Jezusa, tęsknisz i pragniesz bliskiego spotkania z Nim.

***

Adwent z The Chosen to propozycja krótkich adwentowych rozważań opartych o fragmenty serialu The Chosen na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie. Serial The Chosen to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności

Codzienność pełna obowiązków i zadań często wymusza na nas szybkie tempo życia. Wielu z nas nosi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Adwent z "The Chosen". Na ile czekasz na Jezusa i tęsknisz za Nim?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.