Czy modlitwa w ciszy to dobry pomysł na Adwent? Wyjaśnia ks. Andrzej Muszala [WIDEO]

Czy modlitwa w ciszy to dobry pomysł na Adwent? Wyjaśnia ks. Andrzej Muszala [WIDEO]
DEON.pl / mł

W Adwencie szukamy sposobów na to, jak zbliżyć się do Boga. Jedną z bardzo skutecznych dróg jest modlitwa w ciszy. Ale cisza istnieje w dwóch rodzajach. O tym, czym się od siebie różnią i jak wejść w modlitwę w ciszy, w pierwszym odcinku naszego adwentowego cyklu "Czas ciszy" opowiada ks. Andrzej Muszala. 

Gość naszego cyklu modlitwą w ciszy zajmuje się w praktyce od lat; jest założycielem Pustelni św. Teresy z Lisieux w Beskidach i między innymi właśnie tam podczas rekolekcji pokazuje, czym może się stać taki sposób modlitwy. 

Zanurzyć się w ciszy Boga jak w gąbka w oceanie

Czy modlitwa w ciszy może być pomysłem na Adwent? Zapytaliśmy o to naszego gościa.

- To pytanie brzmi troszkę obco, bo modlitwa w ciszy nie jest pomysłem. To jest najgłębszy ekosystem samego Boga, w którym On żyje, funkcjonuje. Dlatego to nie może być tylko "pomysł" - mówi ks. Andrzej Muszala.

DEON.PL POLECA

Jak podkreśla, cisza jest nam wszystkim szczególnie potrzebna w Adwencie.

- Tylko ci ludzie, którzy są zanurzeni w ciszy: pasterze, mędrcy, którzy w ciszy swoich obserwatoriów patrzą w niebo, dostrzegają przyjście Chrystusa - wyjaśnia ksiądz. - Cisza jest warunkiem absolutnie koniecznym życia duchowego. Dlatego tak ważne jest, by wytworzyć w sobie ciszę naturalną: wyłączmy źródła hałasu! To uspokojenie duchowe, psychologiczne jest warunkiem wejścia w ciszę nadprzyrodzoną, ciszę przez duże C.

Posłuchaj pierwszego odcinka adwentowego cyklu "Czas ciszy":

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Muszala

Jak modlił się Jezus to coś więcej niż wprowadzenie do modlitewnych praktyk samego Jezusa. Książka jest próbą zbliżenia, pełnego szacunku zatopienia się w wewnętrzny świat Jezusa. Fundamentem barwnego, wartkiego narracyjnie opisu są Ewangelie i szeroko...

Skomentuj artykuł

Czy modlitwa w ciszy to dobry pomysł na Adwent? Wyjaśnia ks. Andrzej Muszala [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.