Adwent z "The Chosen". Maryja odgrywa ważną rolę w naszej relacji z Chrystusem

Adwent z "The Chosen". Maryja odgrywa ważną rolę w naszej relacji z Chrystusem
Kadr z serialu "The Chosen". Fot. Modlitwa w drodze / YouTube

Wyobraź sobie siebie przy ognisku w zimową noc wraz z Apostołami i Maryją. Poczuj ciepło ognia i atmosferę wzajemnego słuchania. Matka Jezusa zaczyna opowiadać o tym, jak to było z Jego narodzinami.

Maryja w tej serialowej scenie opowiada o tym, jak zwyczajne były narodziny Jezusa. Oboje z Józefem wiedzieli, że On jest Synem Bożym, więc spodziewali się czegoś nadzwyczajnego. Bywa, że i do nas Jezus przychodzi w naszej szarej codzienności, a my oczekujemy spektakularnych wydarzeń. Spróbuj dostrzec Bożą obecność w ostatnich zwyczajnych dniach.

DEON.PL POLECA
Maryja odgrywa ważną rolę w naszej relacji z Chrystusem

Maryja mówi też o tym, że nie czuje się już tak potrzebna Jezusowi jak kiedyś. W naszej relacji z Bogiem możemy doświadczać podobnych uczuć. Myślimy czasami, że przecież wszechmogący Bóg nie może nas potrzebować. Jednak kontakt z małym Jezusem uczy nas czego innego. On potrzebuje naszej opieki i tęskni za nami. Chce byśmy czuli się przez Niego kochani. Spójrz w oczy małego Jezusa w żłóbku. Co chciałby Ci przekazać?

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy scenę zwiastowania. W momencie kiedy przychodzi anioł Gabriel, Maryja dowiaduje się kim będzie jej Syn, a następnie przechowuje te sprawy w swoim sercu. Jakie Słowo od Boga jest w ostatnim czasie dla Ciebie ważne?

Fragment wykorzystany w dzisiejszym odcinku pochodzi z 3 odcinka 2 sezonu, który możesz w całości obejrzeć tutaj.

Adwent z The Chosen to propozycja krótkich adwentowych rozważań opartych o fragmenty serialu "The Chosen" na każdą niedzielę Adwentu oraz na Boże Narodzenie.

Serial The Chosen to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa i największy w historii projekt filmowy finansowany ze zbiórki społecznej. Serial pokazuje Ewangelię oczami Jego uczniów i wprowadza nas w znane biblijne historie, rozbudowując wątki poszczególnych postaci. Wszystkie 3 do tej pory wypuszczone sezony znajdziecie na stronie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Adwent z "The Chosen". Maryja odgrywa ważną rolę w naszej relacji z Chrystusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.