Salwin
Odpowiedniki obcojęz.: łac. Salvinus, Sylvinus, Silvinus, fr. Salvin, wł. Salvino, Silvino.
Trzech biskupów oznaczonych tym imieniem miało się doczekać czci należnej świętym Pańskim. Przedstawimy ich w kolejności chronologicznej.
Salwin, biskup Verdun. Miał być trzecim biskupem tego miasta, czyli żyć i działać w V stuleciu (po Maurze, a przed Aratorem). Tak chce Bertariusz, który w 917 r. napisał historię diecezji. Groby trzech wymienionych odkryto podobno za rządów biskupa Ageryka (+ 588), po czym zdarzyło się wiele cudów. Za Hattona (+ 870) relikwie posłano do Tholey, w diecezji trewirskiej. Wspomnienie było obchodzone 4 września.
Salwin, biskup Mâcon. Miał jako drugi zasiadać na tej stolicy około 560 r. Nie zachowały się jednak jakiekolwiek świadectwa takiego pontyfikatu. Można co najwyżej przyjąć, że dawne listy biskupów Mâcon nie zawierają wszystkich imion. Nie ma też jakichkolwiek śladów kultu liturgicznego. Bardzo późno na wspomnienie wyznaczono 10 września.
Salwin (Sylwin), biskup Werony. Jego imię odnaleziono podobno na inskrypcji, która widniała na południowej bramie kościoła Św. Szczepana w Weronie. Wspominany był pod dwoma datami: 12 września i 12 października. Dopatrywano się w nim biskupa z VII w. W gruncie rzeczy nic o nim nie wiemy, a daty wspomnień są terminami zupełnie dowolnymi.