Zrób to chociaż raz, a zmienisz nie tylko swoje życie

Zrób to chociaż raz, a zmienisz nie tylko swoje życie
(fot. shutterstock.com)
ed

Można też robić to regularnie, np. codziennie, raz w tygodniu albo raz w miesiącu. Znacie takie gesty, które kosztują niewiele, a realnie zmieniają życie? Podpowiadamy, jak w prosty sposób, możecie włączyć się w naprawdę fajną akcję. Dołączycie?

Zima to dla osób bezdomnych trudny czas, dlatego z połączonych sił ŻyWej Pracowni i Zupy na Plantach powstał pomysł na to, jak w prosty sposób podzielić się ciepłem w sensie dosłownym i nie tylko.

Chodzi o to, żeby podarować nieznajomemu ubogiemu własnoręcznie zrobioną czapkę, podzielić się herbatą i kanapką, a tym samym ułatwić okazję do spotkania i rozmowy. Bo właśnie do tego zaprasza nas papież Franciszek i właśnie po to jest Światowy Tydzień Ubogich.

A gdyby zrobił TO każdy z nas?

Pomyśl, co by było gdyby każdy z nas postanowił sobie, że przynajmniej dzisiaj nie minie obojętnie chociaż jednej osoby ubogiej. Zamiast tego odważy się na rozmowę, wspólny spacer albo obiad.

Ten krótki filmik wyjaśnia, jak można się zaangażować:

Dla tych, którzy na co dzień spotykają się z odrzuceniem i obojętnością, odrobina uwagi, własnoręcznie wykonany prezent i kilka poświęconych chwil mogą oznaczać naprawdę bardzo wiele. A takie spotkania zmieniają coś w życiu każdej zaangażowanej w nie osoby... Sprawdź to!

Wpadnij na wspólne szycie czapek

Wyjście z domu z herbatą i kanapkami dla osób ubogich, które spotkasz to też wspaniały pomysł. Jeśli chcesz podarować czapkę, możesz użyć takiej, którą już masz i uznasz, że może stać się dla kogoś fajnym prezentem.

Poza tym na Małym Rynku, od wtorku (14.11) do soboty (18.11) w godzinach od 16.00 do 19.00, możesz znaleźć osoby z ŻyWej Pracowni i Zupy na Plantach, które pomogą ci wykonać czapkę dla nieznajomego albo nieznajomej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco

Zrób to chociaż raz, a zmienisz nie tylko swoje życie - zdjęcie w treści artykułu

Światowy dzień ubogich potrzebuje twojej pomocy >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Zrób to chociaż raz, a zmienisz nie tylko swoje życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.