31. Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia
O zagrożeniach płynących z promowanej wśród młodzieży permisywnej edukacji seksualnej przypominają 19 marca na Jasnej Górze uczestnicy 31. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia.
Spotkanie zgromadziło przedstawicieli kilkudziesięciu ruchów i stowarzyszeń pro-life działających na terenie kraju, którzy po raz kolejny opowiedzieli się za całkowitym zakazem wprowadzenia w Polsce procedury in vitro oraz szerokiego upowszechnienia naprotechnologii jako nowoczesnej metody diagnozowania i leczenia niepłodności - mówi jeden z uczestników pielgrzymki.
„Przede wszystkim dążymy do całkowitego zakazu procedury in vitro. Będziemy mocno powtarzać, że to nie jest procedura życia, tylko procedura śmierci. Drugi aspekt to pojawiające się wielkie zagrożenie, jakim jest demoralizująca i promowana przez wszelkiego rodzaju środki społecznego przekazu ' seks-edukacja'. Pojawiają się głosy, że nie ma w naszej oświacie edukacji seksualnej.
Prawda jest taka, że ona istnieje, od wielu lat mamy wychowanie do życia w rodzinie, które przynosi bardzo dobre efekty" - dodaje obrońca życia. W pielgrzymce wzięła udział także młodzież z różnych stowarzyszeń i ruchów.
- To zaangażowanie młodych napawa nadzieją – podkreśla Bogdan Nowacki, prezes Zarządu Stowarzyszenia Obrońców Życia. „Od wielu lat w spotkaniach takich brali udział przed wszystkim seniorzy. To cieszyło i cieszy ogromnie, bo to jest zadanie każdego człowieka, także i tego starszego. Jednak od około trzech lat obserwujemy napływ do tego wspaniałego dzieła ludzi młodych. Jak widać, coraz większej liczbie osób zależy na obronie życia" - wyjaśnia.
„Wybieramy życie” - mówią młodzi uczestnicy pielgrzymki przygotowujący się do Szczecińskiego Marszu dla Życia, który odbędzie się w niedzielę 8 maja pod hasłem: „Dzieci nasze anioły”. Szczecińskie Marsze gromadzą z roku na rok coraz więcej uczestników, ich liczba sięga do ok. 7 tys. osób.
„Ja się miałam urodzić z zespołem Downa, moja mama miała propozycję żeby usunąć ciążę. Jednak powiedziała „nie” i że pokocha takie dziecko, jakie się urodzi" - mówi Marta. Dodaje, że dzięki takim inicjatywom młodzi dają świadectwo, po której stronie się stoi.
„Trzeba się określić, czy jest się po stronie życia czy śmierci. My wybraliśmy życie, i nie chodzi tu tylko o życie nienarodzonych, chodzi o to, żeby bronić życia najsłabszych, ludzi opuszczonych i bezbronnych”.
Wykład pt. „Antykultura śmierci a Ewangelia życia – relatywizm, dechrystianizacja i katolicka kontrrewolucja” wygłosił Raymond de Souza, katolicki intelektualista, działacz Human Life International.
Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej z udziałem uczestników pielgrzymki obrońców życia przewodniczył abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski.
Pielgrzymka Obrońców Życia odbywa się zawsze przed 24 marca, w Narodowy Dzień Życia ustanowiony przez Sejm RP w 2004 r.
Skomentuj artykuł