Anglikanie o możliwości wprowadzenia "liturgii zmiany płci"

Anglikanie o możliwości wprowadzenia "liturgii zmiany płci"
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / kw

Synod Generalny Kościoła Anglii przyjął rezolucję, zgodnie z którą osoby transseksualne powinny być przyjmowane i wspierane w swych kościołach parafialnych.

Jednocześnie wezwał biskupów, by zastanowili się, czy nie należałoby przygotować liturgii towarzyszącej zmianie płci.

Decyzje te zapadły większością głosów podczas obrad anglikańskiego Synodu, które odbyły się w Yorku w dniach 7-11 lipca. Jego uczestnicy wezwali również do zakazania terapii mających na celu zmianę orientacji seksualnej.

- Osoby transseksualne są kochane przez Boga, który je stworzył i jest obecny przy wszystkich ich zakrętach i zwrotach życiowych - przekonywał ks. Christopher Newlands z diecezji Blackburn, który przedstawił rezolucję podczas zgromadzenia w Yorku. Dodał, że Kościół anglikański "powinien dostosować się do rozwoju psychiatrii i medycyny" i wskazał, że "prawo zezwala na zmianę płci". - Jest to społeczna rzeczywistość, którą musimy przyjąć - stwierdził duchowny.

Z kolei bp John Inge z diecezji Worcester zaznaczył, że odpowiedzią Kościoła "powinny być: miłość, otwartość i przyjęcie".

Papież przyjął transseksualistę z narzeczoną >>

Przed Synodem niektórzy biskupi anglikańscy przeciwni planowanej rezolucji podkreślali, że będzie ona "fikcyjna". Tłumaczyli, że Bóg stworzył człowieka "mężczyzną i niewiastą", a fakt zmiany fizycznego wyglądu niczego nie zmienia w tej podstawowej tożsamości, pochodzącej od Niego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Anglikanie o możliwości wprowadzenia "liturgii zmiany płci"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.