Apel o zakaz in vitro i większą troskę o rodziny
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, która zrzesza 130 organizacji, apeluje o zakaz in vitro i większą troskę o polskie rodziny. Dzisiaj w Warszawie w Galerii Porczyńskich, rozpoczyna się sympozjum "Jak skutecznie bronić życia we współczesnej Polsce".
Przed sympozjum obrońcy życia wystosowali apel do władz państwowych i samorządowych, w którym zwracają uwagę na najpilniejsze problemy. Wobec promocji metody sztucznego zapłodnienia in vitro, domagają się zakazu tej metody, która powoduje śmierć wielu ludzkich zarodków, czyli dzieci poczętych. W zamian postulują rozpowszechnianie i dofinansowanie naturalnej metody leczenia niepłodności - naprotechnologii. Domagają się także prawnych działań w celu wyeliminowania promocji i sprzedaży środków wczesnoporonnych.
Obrońcy życia zwracają też uwagę na sytuacje polskich rodzin, domagając się podwyższenia świadczeń rodzinnych i progu do nich uprawniającego, wzmocnienia wsparcia rodzin wielodzietnych, upowszechnienia urlopu wychowawczego oraz wprowadzenia mediacji w sprawach o rozwód i separację.
- Jako obrońcy życia jesteśmy rozczarowani exposé premiera Donalda Tuska - mówił do dziennikarzy dr Paweł Wosicki, prezes PFROŻ. - Choć coraz więcej się mówi o sytuacji polskich rodzin i kryzysie gospodarczym, zabrakło w wystąpieniu premiera wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Z odebrania becikowego najbogatszym, nie wynika nic dla ubogich rodzin, a to właśnie rodziny wielodzietne są najuboższe - zaznaczył. Jego zdaniem, realną pomocą byłoby podwyższenie świadczeń socjalnych dla rodzin wielodzietnych i podwyższenie progu uprawniającego do nich.
Sympozjum "Jak skutecznie bronić życia we współczesnej Polsce" odbywa się pod patronatem bp. Kazimierza Górnego, przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Rodziny.
Skomentuj artykuł